Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Kayabaşı İhalesinin İkinci Oturumu Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ'nin İstanbul Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu yapıldı; Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat - Nida İnşaat İş Ortaklığı, 1 milyar 72 milyon TL en yüksek teklifi verdi.

yapi.com.tr / AA
Kayabaşı İhalesinin İkinci Oturumu Yapıldı

Emlak Konut'un Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ikinci oturumunun yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, ihalede en yüksek teklifi 407 milyon 588 bin lira ile Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat - Nida İnşaat İş Ortaklığının verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 72 milyon 600 bin TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu bildirildi.

Tekliflerin değerlendirme aşamasında bulunduğu belirtilen açıklamada, ihaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 117 milyon 420 bin TL tutarında olduğu ifade edildi.

Söz konusu ihaleye 18 Mart'ta Yıldızlar İnşaat - HKM İnşaat İş Ortaklığı, 475 milyon 752 bin TL ile en yüksek teklifi vermiş fakat Emlak Konut, 7 Nisan'da en yüksek teklifin uygun bulunmadığından ihalenin iptal edildiğini duyurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayabasi-ihalesinin-ikinci-oturumu-yapildi_130842.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!