Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kayseri’ye 'Güneş' İhtisas OSB’si

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’ye 3 yeni Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırmak için kolları sıvadıklarını belirtti. Planlanan OSB’lerden biri de güneş enerjisi alanında kümelenme imkanı sağlayacak

yapi.com.tr
Kayseri’ye 'Güneş' İhtisas OSB’si

Aynı zamanda Kayseri ve Civarı Türk Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Çelik, Kayseri’de lisanssız güneş enerjisi yatırımı için yoğun başvuru aldıklarını vurgulayarak, “Bu yatırımları bir alanda toplamak üzere ‘Güneş OSB’si kurmak için çalışma başlattık. Güneş enerjisi ile ilgili de çalışmalarımız var. Kayseri Civarı Elektrik Şirketi şu anda Türkiye’de güneş yatırımı konusundaki en iyi dağıtım şirketi konumunda. Başvuran herkese hakları karşılığında dağıtım yapıyor. Sanayicilerimiz de uygun ortam ve yer olursa güneş enerjisine yatırım yapmaya hazır. Güneş OSB konusunda daha önce de çalışmalarımız vardı. Şuan tam anlamıyla gündemimizde. Bunun için arazi temini çalışmalarımız sürüyor. En azından 300 yatırımcının olacağı bir yer için gayret gösteriyoruz” açıklamasını yaptı.

Dünya Gazetesi'nden Hatice Şimşek'in haberine göre Kayseri’nin lisanssız elektrik üretimi yatırımı hakkında bilgi veen Çelik, “Şirketimize bugüne kadar lisanssız elektrik üretimi için 747 adet başvuru yapıldı. Bunlardan 270 adedi çağrı mektubu almaya hak kazandı. Çağrı mektuplarında verilen toplam güç 230 MVA’dır. Türkiye’de toplam 216 MVA’lık güçlük lisanssız elektrik üretim tesisi devreye girdi. Bu tesislerin Kayseri’ye ait olan kısmı 51 MVA olup , Türkiye geneli toplam yatırımın yüzde 23,6’ sına tekabül ediyor. Devreye giren 51 MVA’lık gücün 34 MVA’sı şirketimiz tarafından çağrı mektubu verilen tesislere, geri kalan 17 Kayseri deki OSB’lerde yer alan tesislere ait” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseriye-gunes-ihtisas-osbsi_136486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!