Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Google’ın Yeni Projesi Sunroof, Güneş Enerjisinin Haritasını Çıkaracak

Google’da güneş enerjisiyle ilgili aramaların sıklaşmasının ardından şirket, “Eğer insanlar güneş enerjisiyle ilgili cevap almak istiyorlarsa, neden onlara bir harita vermiyoruz?” diyerek harekete geçti.

Google’ın Yeni Projesi Sunroof, Güneş Enerjisinin Haritasını Çıkaracak

Google insanların ne istediğini anlamak için eşsiz bir pozisyona sahip. Bu araştırma devi, kendine sorulan soruları daha iyi cevaplamak için sürekli çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de güneş enerjisiyle ilgili. Google’da güneş enerjisiyle ilgili aramaların sıklaşmasının ardından şirket, “Eğer insanlar güneşle ilgili cevap almak istiyorlarsa, neden onlara bir harita vermiyoruz?” diyerek yeni bir adım attı. Ve böylece, şirket, güneş panelleri konusunun daha kolay anlaşılabilir olması için “Sunroof” projesini duyurdu.

Bu kapsamda Google, Yeşil Blog (Google Green Blog) adlı bir blog altında, gezegenin güneş enerjisi potansiyelinin haritası çıkarıyor.
Blog'da makaleleri yayımlanan Sunroof projesi mühendislerinden Carl Elkin, güneş enerjisinin finansal boyutuyla ilgili yanlış anlaşılmaları gidermek için açıklamalar yapıyor. Elkin, “Ortalama kullanıcıların birçoğu parasal tasarruf yapma fırsatını ve "yeşil olma"yı kaçırıyor” diyor. Sunroof projesi, insanlara açık ve kolay anlaşılır cevaplar vermeyi amaçlıyor.

Sunroof, Google Maps bilgilerini kullanarak, bir çatıya ne kadar güneş ışığının düştüğünü gösteriyor. Ayrıca bu hesaplama, yerel hava modeli, çatının çevreye uyumu ve yapıların, ağaçların yakınındaki gölge izlenimleri gibi şeyleri de göz önüne koyuyor.

Ayrıca güncel elektrik fatura bilgisi eklendiğinde, Sunroof, ne kadar tasarruf edebileceğinizi gösteriyor ve bir adım daha ileri giderek, bulunduğunuz bölgedeki lokal tesisatçıyla ilgili fiyat bilgisi veriyor.Bu haber Archdaily'den derlenmiştir. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/googlein-yeni-projesi-sunroof-gunes-enerjisinin-haritasini-cikaracak-_133581.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!