Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşümde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılmalı?

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nce "Deprem ve Kentsel Dönüşüm Sürecinde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılmalı" konulu konferans düzenlendi. Prof. Dr. Ahmet Ercan yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümün Türkiye’nin en büyük eylemi olduğunu belirtti.

yapi.com.tr
Kentsel Dönüşümde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılmalı?

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nce "Deprem ve Kentsel Dönüşüm Sürecinde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılmalı" konulu konferans düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, kentsel dönüşümün Türkiye'nin en büyük eylemi olduğunu belirtti.

Haber.com'un haberine göre, Kentsel dönüşümün ekonomiyi çevireceğini, işsizliği gidereceğini, sağlıklı, sağlam, güzel kentler oluşturacağını, ülkeyi geliştirerek toplumu mutlu edeceğini vurgulayan Ercan, şunları söyledi:

"Kentsel dönüşümde aksamaların da olabileceği bir gerçektir. Bunların en önemlisi bulunduğu yerde yüksek kat vererek dönüştürme yoğunluğu artırabilir, fırsatçı yükleniciler çıkabilir. Bunun için mahalle ölçeğinde kentsel tasarımcılar, çevre mühendisleri denetiminde toptan dönüştürme yapılmalıdır. Dönüştürme yöresel mimariyi yansıtmalı, kişilikli kentler oluşturmalıdır."

Konferansı, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mesut Bayrak, CHP İl Başkanı Sait Özdamar, kurum müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler izledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusumde-yer-ve-yapi-incelemeleri-nasil-yapilmali_106700.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!