Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kırklareli’ndeki Selin Sebebi Tren Hattı İnşaatı

Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Kırklareli Babaeski’ye bağlı Alpullu Beldesi’nde meydana gelen selin, hızlı tren hattı yapımı sırasında yapılan yanlışlardan kaynaklandığını söyledi.

yapi.com.tr
1 Kırklareli’ndeki Selin Sebebi Tren Hattı İnşaatı

Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Kırklareli Babaeski’ye bağlı Alpullu Beldesi’nde büyük hasara neden olan selin, aşırı yağmur dolayısıyla meydana gelmediğini açıkladı. Turabi Kayan, hızlı tren hattı yapımı sırasında yapılan yanlışlardan dolayı şehri sel bastığını belirterek, “Firma, halkın bu zararını ödemek mecburiyetindedir.” dedi.

BirGün’de yer alan Anka kaynaklı habere göre; Kırklareli Babaeski’ye bağlı Alpullu Beldesi’nde meydana gelen selde 380 ev hasar gördü. CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, selin işaret edildiği gibi aşırı yağmur dolayısıyla meydana gelmediğini, hızlı tren hattı inşası sırasında yapılan yanlışlardan dolayı şehri sel bastığını savundu.

Yerinde inceleme yapan Kayan, “Aynı dere birkaç kilometre ilerideki Pancarköy’ün içinden geçmektedir ve orada hiç bir taşkınlık yapmamıştır. Alpullu’da olan sel, biraz yukarıda hızlı tren hattını yapan firmanın büyük bir yanlışlığından kaynaklanmıştır. Gelen suyu karşılayamayan büzlerin üzerine çıkan suların dere yatağına ulaşmayacak şekilde önüne yapay set çekilmiş olmasıdır. Geri tepen suların bendi yıkması sonucu toplanmış suların sel olarak şehre birden akmasından kaynaklanmıştır. Bu firma, halkın bu zararını ödemek mecburiyetindedir.” dedi.

Kayan, Sel sonucu özellikle zemin kattaki ev ve dükkanların büyük hasar gördüğünü, her birinin zararının da 100 bin liraya kadar ulaştığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kirklarelindeki-selin-sebebi-tren-hatti-insaati_184067.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Yapılan veya tasarlanan ulaşım projeleri sadece kendi konumları ve proje kapsamımda değerlendirildiğinde, kapsam dışı kalan çevrelerde olabililecek yan etkiler düşünülmediğinde, bu tür zararlar hep oluşmaya devam edecektir. Örnek olarak üçüncü köprü İstanbul Çekmeköy Alemdağ bölgesinde de benzer sıkıntılar oluştu. Yeterli menfez oluşturulmadığı ve yağmur sularının akış yönleri kapatıldığı için o bölgede bulunan 150 civarındaki evlerin zemin katları su altında kaldı. 100 adet civarında otomobil ve lüx binek araba kullanılamaz hale geldi. Maalesef zararımızı ödeyecek hiçbir sorumlu karşımıza çıkmadı. Sorumlu, otoyolu yapan müteahhit firmalar ve onların taşeronlarıydı. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!