Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Koçtaş 40'ıncı Mağazasını Gaziantep Forum Avm'de Açtı

Türkiye'de yaygınlaşma hedefi doğrultusunda yatırımlarına yenisini ekleyen Koçtaş, 40. mağazasını Gaziantep'te hizmete açtı.

yapi.com.tr / AA
Koçtaş 40'ıncı Mağazasını Gaziantep Forum Avm'de Açtı

Gaziantep'te faaliyetlerine başlayan yeni mağazasıyla birlikte 21 ilde toplam satış alanını 200 bin metrekarenin üzerine çıkartan Koçtaş'ın Gaziantep Forum Alışveriş Merkezi'ndeki 3 bin 250 metrekarelik yeni mağazasında 100'e yakın personel istihdam edildi.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Gaziantep'in geçmişten bu yana Koç Topluluğu için çok önemli bir merkez olduğunu anımsattı. Türkiye ekonomisinin hızla geliştiğini ve istikrarlı büyüme rakamlarının bunu net bir şekilde ortaya koyduğunu kaydeden Haşimoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Koçtaş sektörün de büyümesine paralel olarak 2005'ten bu yana bulunduğu il sayısını 3'ten 21'e, mağaza sayısını 7'den 40'a, toplam satış alanını 35 bin metrekareden 205 bin metrekareye, istihdam sayısını ise 700'den 3 bine çıkartarak dikkat çekici bir büyüme sergiledi. Koçtaş, değişen ve gelişen tüketici taleplerini karşılama yeteneği, güncel trendleri mağazaları aracılığıyla tüketiciye sunma becerisiyle bu sektördeki referans noktası olmayı başarmıştır. Ülkemiz Gayri Safi Milli Hasılası’nın yüzde 9'unu, ihracatının yüzde 10'unu, devletin toplam vergi gelirlerinin yüzde 9.4'ünü sağlayan grubumuz için Gaziantep, daima gelişimi dikkatle izlenen ve gelişimine katkıda bulunma arzusunun canlı olduğu bir şehirdir. Ülkemizde organize perakende sektöründe format ve segment çeşitliliği son yıllarda gözle görülür biçimde arttı. Türkiye'deki gelişim tüketici davranışlarını olumlu yönde etkilerken, refah seviyesi artan tüketici yaşadığı tüm alanları daha güzel ve kullanışlı hale getirmek istiyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/koctas-40inci-magazasini-gaziantep-forum-avmde-acti_112966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!