Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konut Fiyatları En Çok O İlde Arttı

Konut satış fiyatları yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay konutların satış fiyatı yüzde 0,87 artış kaydetti. Artışta yüzde 2 ile Sinop başı çekti

yapi.com.tr/AA
Konut Fiyatları En Çok O İlde Arttı

Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle gayrimenkul bilgi servisi REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 68 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-68) kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0.87 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.74 oranında artış gerçekleşti.

Kasım ayında Sinop’ta metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2 oranında arttı ve Sinop fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 1 ile Mardin olarak kayıtlara geçti.

Kira fiyatları düştü

Türkiye genelinde 68 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-68) geçen ay bir önceki aya göre yüzde 0.32 oranında azalış, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9.12 oranında artış gerçekleşti.

En yüksek düşüş Bilecik'te

Kasım ayında Kırklareli’nde metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 oranında arttı ve böylece Kırklareli kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2.12 oranı ile Bilecik oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-fiyatlari-en-cok-o-ilde-artti_152932.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!