Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gaziosmanpaşa'da 950 Konutluk Projenin Temeli Atıldı

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşüm kapsamında İslambey Kentsel Dönüşüm Alanı'nda 950 konutluk projenin temeli atıldı. Karayolları, Mevlana ve Sarıgöl mahalleleriyle beraber toplamda 5 bin 50 yeni konut ilçeye kazandırılacak.

yapi.com.tr
Gaziosmanpaşa'da 950 Konutluk Projenin Temeli Atıldı

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşüm kapsamında İslambey Kentsel Dönüşüm Alanı'nda 950 konutluk projenin temeli atıldı. Karayolları, Mevlana ve Sarıgöl mahalleleriyle beraber toplamda 5 bin 50 yeni konut ilçeye kazandırılacak. Habertürk'ün haberine göre, dönüşüm kapsamındaki konutlar LEED-ND ve LEED GOLD gibi uluslararası yeşil mahalle standartlarına uygun yapılacak. Modern altyapısıyla öne çıkan projede 2 bin 500 kişilik bir cami, 65 derslikli bir okul, 200 öğrencili bir yurt, 24 bin 500 metrekarelik yeşil alan ve park, çift şeritli bir prestij bulvarı bulunuyor. 100 milyon dolar değerindeki projenin 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.


4 Bin 600 metrekara yeşil alan olacak

İlçede kentsel dönüşüm temeli atılacak bir başka yer ise Karayolları Mahallesi 3. Gecekondu Önleme Bölgesi. Gaziosmanpaşa Belediyesi,  TOKİ  ve yüklenici firma arasında imzalanan protokolle yıkılan 106 gecekondu yerine 500 konut, 36 derslikli bir okul ile bir kapalı spor kompleksi yapılacak. Yeşil alan miktarının en üst seviyede olması sağlanacak. Yaklaşık 60 milyon dolarlık yatırımla ilçeye 150 milyon dolar katma değer sağlanması bekleniyor. Mevlana Mahallesi'nde ise yıkılan 980 konutun yerine 2100 adet konut yapılacak. 110 bin metrekare bir otopark alanı, 4 bin 600 metrekarelik yeşil alan olacak. Dini tesis ve okul için ayrılan alan ise yaklaşık 5 bin 500 metrekare. Ayrıca 2 havuz, 2 fitness salonu, 2 sauna ve hamamdan oluşan sosyal tesisler yapılacak. 1. Etap Kentsel Dönüşüm Bölgesi olan Sarıgöl'de ise, 1500 yeni konut, 6 bin 500 metrekarelik ilkokul ve cami, 17 bin metrekarelik park ve kültür tesisi de yine Sarıgöl'de hayata geçirilecek.http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziosmanpasada-950-konutluk-projenin-temeli-atildi_152885.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!