Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Konyaaltı Sahili" Yarışma ile Yapılacak!

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı, Antalya'daki 11 oda başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e kutlama ziyaretinde bulundu, görevinde başarılar diledi. Başkan Türel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Oda başkanlarıyla sürekli diyalog halinde olacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
"Konyaaltı Sahili" Yarışma ile Yapılacak!

DHA'nın haberine göre, oda başkanlarının soruları üzerine Antalya 'ya yapacağı projeleri anlatan Başkan Türel, öncelikle Konyaaltı Sahili konusuna değindi. Bu sezon Konyaaltı Sahili'nin belediye tarafından işletileceğini ve halka açık ücretsiz kullanımda olacağını belirten Başkan Türel, ancak 2015 için, Mimarlar Odası, ilgili odalar ve belediyenin açacağı bir yarışma projesi ile Konyaaltı Sahili Projesi'nin yapılacağını müjdeledi. Konyaaltı Varyantı'ndan başlayıp, Liman'da sona erecek proje düşünüldüğünü belirten Başkan Türel, "Özellikle Varyant'tan inildiğinde Koruluk önünden Kemer'e giden yolu nostaljik olarak, bir servis yolu gibi yaşatmayı düşünüyoruz. Kesinlikle ana trafiğe kapalı, ancak geçmişin yaşatılması adına nostalji yolu olarak kullanılmasını arzuluyoruz" dedi.

Antalya 4 katlı kavşakla tanışacak

Başkan Türel, konuklarının katlı kavşak projeleri hakkında bilgi istemesi üzerine 5 yıl içerisinde kente yapılacak kavşak ve yeni yol projeleriyle de ilgili bilgi verdi. 5 yıl boyunca Antalya'ya etap etap 19 katlı kavşak, 200 kilometre yeni yol yapılacağını belirten Başkan Türel, "5 sene sonra Antalya'ya 19 kavşağı kazandıracağız. Ancak kavşaklar tek başına yeterli değil. Yeni yollar da açarak trafik çözümüne katkı sağlayacağız" dedi.

Antalya'nın bu dönemde 4 katlı kavşaklarla tanışacağını ifade eden Türel, Mevlana Kavşağı'nın da bu kavşaklardan biri olacağını, Meydan'dan 100. Yıl'a dönüşün mevcut kavşağın en altından olabileceğini kaydetti. Türel, Gazi Bulvarı Kepez Belediye önündeki kavşak ile Toptancı Hal Kavşağı'nın da 4 katlı olacağını anlattı. Mimar ve mühendislerden oluşan oda başkanları da kent yararına olacak her projeye katkı koymaya hazır olduklarını belirtti.

Boğaçayı'na baraj

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği de Başkan Türel'i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Türel, soru üzerine dernek yöneticilerine Boğaçayı Projesi'ni anlattı. Boğaçayı Projesini etap etap yapacaklarını anlatan Başkan Türel, "Boğaçayı ile ilgili DSİ ile yapılan görüşmede uygun görülecek yere taşkın korumaya yönelik bir baraj yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak elektrik üreceğiz. Belediyemize kaynak yaratacağız. Taşkın korumaya yönelik sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bu baraj içme suyu ve sulama suyuna da çözüm olacak. Bu projeyi de en iyi şekilde hayata geçireceğiz" dedi.

Boğaçayı Projesi'nin kendilerini heyecanlandırdığını belirten dernek yöneticileri, projeye her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını vurguladı. Dernek yöneticileri de Konyaaltı Sahili'nin halka açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Türel'e teşekkür etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konyaalti-sahili-yarisma-ile-yapilacak_120062.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!