Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuzu Grup Atık Çamurları Enerjiye Dönüştürecek

'Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi' ihalesini kazanan Kuzu Grup, Bursa’da bir taraftan arıtma tesislerinde biriken atık çamurunun bertaraf edilmesini, diğer taraftan da yakma sırasında açığa çıkacak ısıdan elektrik elde edilmesini sağlayacak.

yapi.com.tr
Kuzu Grup Atık Çamurları Enerjiye Dönüştürecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, günlük 400 ton çamur yakma kapasitesine sahip olacak ve açığa çıkan ısıdan günlük 2,5 megavat elektrik üretecek Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi ihalesini kazanan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu ile protokol imzaladı. Mevcut Doğu Atıksu Arıtma Tesisi sınırları içinde yapılacak tesisle ilgili olarak “Yaklaşık 68 milyon TL’lik yatırımın 1,5 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” diyen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu; yatırım ile hem arıtma tesislerindeki çamurun ortadan kaldırılacağını, hem de yılda 6 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlanacağını söyledi.

Kuzu Grup’un arıtma tesisleri alanındaki yerine de değinen Özen Kuzu, “Türkiye’nin en büyük atıksu arıtma tesislerinin işletmecisi ve yapımcısı olan firmamız, 10 yıl boyunca İstanbul İSKİ atıksu arıtma tesislerinin tamamını işletmiştir. Şu sıralar İSKİ’ye ait Büyükçekmece, Çanta ve Silivri atıksu arıtma tesislerinin inşaat çalışmalarını gerçekleştiren firmamız, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne ait tüm atıksu arıtma tesislerini de işletmektedir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzu-grup-atik-camurlari-enerjiye-donusturecek_130079.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!