Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Limak Çimento'dan Fildişi Sahili’ne Yatırım

Çimento sektöründe global bir oyuncu olmayı hedefleyen Limak Çimento, yeni yatırımları için Afrika’yı seçti. Afrika pazarında önemli fırsat gören Limak Çimento, Fildişi Sahili’nde kuracağı yeni tesis için ortağı Afrikbat ile birlikte ilk etapta 50 milyon dolarlık yatırım yapacak.

yapi.com.tr
Limak Çimento'dan Fildişi Sahili’ne Yatırım

Foto: Limak Afrika SA Şirketi’ni kuran imzaları, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Afrikbat S.A. CEO’su Edoh Jean-Claude Ayanou attılar

Global çimento markalarının faaliyette olduğu Afrika pazarına girmeyi hedefleyen Limak Çimento Grubu’nun Fildişi Sahili’nin önde gelen şirketlerinden Afrikbat ile birlikte kuracağı 50 milyon dolarlık 'Çimento Öğütme ve Paketleme Tesisi'nin ortaklık sözleşmesi, Ankara’da düzenlenen törenle imzalandı.

Fildişi Sahili’nin en büyük şehri ve eski başkenti olan Abidjan’da kurulacak olan çimento öğütme ve paketleme tesisi ortaklığı için düzenlenen imza töreninde, global bir oyuncu olmak için ilk adımı attıklarını ifade eden Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir; ilk etapta tesisin yaklaşık 50 milyon dolara mal olacağını söyledi. İlerleyen dönemlerde 'blok üretim tesisi ve prefabrik ürünler fabrikası' da inşa ederek tesisi büyütmeyi planladıklarını belirten Özdemir, Fildişi Sahili’nden diğer Afrika ülkelerine de ihracat yapacaklarını sözlerine ekledi.

Foto: Törene, Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nden kalabalık bir heyet katıldı

Yılda 1 milyon ton çimento öğütüp, 1 milyon metreküp hazır beton üretecek

Limak Afrika SA, Abidjan şehir merkezi ile kent limanına 20 km mesafede bulunan, 120 bin metrekarelik bir alanda kurulacak. Yıllık 1 milyon ton çimento öğütme ve 1 milyon metreküp hazır beton üretim kapasitesine sahip olacak tesisin temeli Aralık 2014’te atılacak. Tesisin, 2015 yılı Ekim ayında da üretime başlaması öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/limak-cimentodan-fildisi-sahiline-yatirim_123188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!