Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mahkeme Millet Bahçesini Bir Kez Daha Durdurdu

Bergama Belediyesi’nin yapmak istediği ‘Millet Bahçesi Projesi’ ikinci kez yargı tarafından engellendi. Proje nedeniyle mağduriyet yaşayacak esnafın; mülkiyeti belediyeye ait taşınmazlar ile ilgili riskli yapı kararının iptali istemi ile açtığı davada mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

yapi.com.tr
Mahkeme Millet Bahçesini Bir Kez Daha Durdurdu

Bergama Belediyesi tarafından 14 Eylül Stadyumu'nu da içerisine alan ve 51 bin 569 metrekarelik alana yapılmak istenen 'Millet Bahçesi Projesi' nedeniyle mağduriyet yaşayan stat esnafının açtığı üç ayrı davadan ikincisi de olumlu sonuçlandı.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; mülkiyeti belediyeye ait taşınmazlar ile ilgili riskli yapı kararının iptali istemi ile açılan davada İzmir 5. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Karara sevinen stat esnafları, “Mahkemenin son davada verdiği karar umutlarımızı bir kez daha arttırdı. Bizler hiçbir siyasi oluşumun içinde değiliz. Sadece ekmeğimizin peşindeyiz. Burada 86 esnaf ve 310 çalışan var. Hepimizin aileleri var. Kara kış öncesi işyerlerimizi kaybedersek ne yaparız. Esnaflar olarak bizlere verilen sözlerin tutulmasını ve mağduriyetimizin kaldırılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Esnaf dükkânlarının yıkımı için belediye yönetimi tarafından 9 Kasım tarihinde açılan ihale sonrası açılan ilk davada mahkeme, yapılan ihalenin hukuka ve mevzuata aykırı olduğu ileri sürülerek, yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahkeme-millet-bahcesini-bir-kez-daha-durdurdu_188074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!