Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mamak'ta Binalar Modern, Yaşam İlkel

Ankara Mamak Kusunlar’da 3 ay önce TOKİ konutlarına yerleşen vatandaşlar, suyu yakınlarındaki bir çeşmeden taşıyor. Ekmek almak için de kilometrelerce yol yürüyorlar.

yapi.com.tr
Mamak'ta Binalar Modern, Yaşam İlkel

Evrensel'in haberine göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Mamak Kusunlar’da yaptırdığı Mamak 2. Etap Evleri’ne (Küme Evler) 4 ay önce yerleşen vatandaşlar evlerine su bağlantısı yapılmadığı için mağdur durumda. Nedeni ise, inşaatı üstlenen taşeron firma ile ASKİ arasındaki anlaşmazlık.

Sicim gibi akan su

Belirli aralıklarla konutların yakınına tankerle getirilen su da derde çare olmuyor. Konutların yakınındaki bir bayırda buldukları çeşmeye mahkum olmuş durumdalar. Çeşmeden akan sicim gibi suyla bulaşık, çamaşır yıkıyorlar. İncecik akan su doldurursa bidonları yüklenip evlerine götürüyorlar.

ASKİ yetkilileri durumdan taşeron firmayı sorumlu tutuyor. Firmanın konutlardaki içme suyu ve kanal hatları projelerini onaylatmadan evleri teslim ettiğini belirten yetkililer, incelenen projelerde eksikler ve yanlışlar bulunduğunu, bu nedenle suyu henüz veremediklerini ifade ediyor. Vatandaşlar ise, “Kış kapıya dayanmadan sorunlarımızı çözün” diyor.

Vatandaşlar tepkili

Mağdurlardan Derya  Ergün, “TOKİ bizlere modern ev yaptı ama ilkel bir yaşam sürdürüyoruz. Kışın o bayırlarda su taşıyan insanların halini düşünmek bile istemiyorum” diyor.

Mustafa Kılıçaslan da, hem ASKİ’ye hem de TOKİ’ye tepkili. Kılıçaslan, “Bizi bir kere de sevindirsinler. ‘Hayatta bir eviniz oldu, gözünüz aydın. Bak suyunuz akıyor. Otobüsünüz de saatte bir geliyor. Çocuklarınız okula gidecek’ desinler” diye sitem ediyor.  Havva Cihan ise TOKİ’den aldığı evinin hayal kırıklığını yaşıyor. “Evlerde sular akmıyor, mahalleye otobüsler istediğimiz saatte gelmiyor, doğalgaz tesisatı döşenmemiş, telefon ve internet yok. Onlarca sorun var hangi birini sayayım ki” diye dert yanan Cihan, hazır olmayan binalara yerleşmelerine neden izin verildiğini soruyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mamakta-binalar-modern-yasam-ilkel_111966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!