Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MARBLE 2011'i 55 Bin 445 Kişi Ziyaret Etti

Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE 2011'in, 86 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırladığı, toplam ziyaretçi sayısının 55 bin 445 kişi olduğu bildirildi.

yapi.com.tr / AA
MARBLE 2011'i 55 Bin 445 Kişi Ziyaret Etti

Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE 2011'in, 86 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırladığı, toplam ziyaretçi sayısının 55 bin 445 kişi olduğu bildirildi.
     İZFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, alanında dünya markası olan ve sektörün ilk 3 fuarı arasında yer alan MARBLE 2011, dünya mermer ve doğaltaş sektörünü İzmir Kültürpark'ta buluşturdu.
     Fuar süresince kurulan iş bağlantılarının yoğunluğu, MARBLE'nin ekonomik açıdan gücünü bir kez daha gösterdi. Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında bir ticaret köprüsü kuran MARBLE 2011, katılımcı ve ziyaretçilerine yeni pazarların kapılarını açtı. 4 gün süren ve önceki gün sona eren fuarda firmalar yeni işbirlikleri için ilk adımları attılar.
     Fuarda sergilenen ağır tonajlı iş makineleri ve mermer işleme makineleri de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü, Firmalar makine lansmanları için MARBLE'i tercih etti.
     Pek çok firma fuarda yaptığı iş bağlantıları ile yılı kapattı. Makedonya, Fas ve Yunanistan'da mermer ocağı açan Türk firmalarının taşları da ilk kez MARBLE 2011'de sektörün beğenisine sunuldu.
     Kültürpark'ta 201 bin 500 metrekare alan üzerinde gerçekleşen fuara, 42 ülkeden 265'i yabancı 895'i yerli 1160 firma katıldı. Ziyaretçi sayısı ilk günden itibaren sürekli artan MARBLE 2011'i 86 ülkeden 4 bin 481'i yabancı toplam 55 bin 445 kişi ziyaret etti.
     Fuar süresince yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcılar ve ziyaretçiler, kent ekonomisine de büyük katkıda bulundu. Yapılan konaklama, ulaşım ve diğer harcamaların 70 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.
     İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, Türk doğaltaşının dünya pazarından aldığı payı artırmak hedefiyle yıl boyunca ziyaretçi ülke ve yabancı alıcı sayısını artırmaya yönelik girişimleri sürdürdüklerini ve çalışmaların olumlu sonuçlarını aldıklarını belirterek, şu görüşleri ifade etti:
     ''Bu yılki fuarda Çin, Hindistan, Suriye, İtalya, İsrail'den gelen ziyaretçilerin yoğunluğu ve yaptıkları büyük alımlar dikkat çekiciydi. İş bağlantıları bakımından katılımcı ve ziyaretçilerimiz verimli bir fuar geçirdiler. Türk doğaltaş sektörü ihracatını artırma yolunda MARBLE Fuarı ile birlikte önemli yol aldı.''
     MARBLE 2010'a 1146 firma katılmış ve fuarı 78 ülkeden 4 bin 281'i yabancı 54 bin 227 kişi ziyaret etmişti.
     MARBLE 2011?e ziyaretçilerin geldiği ülkeler şunlar: ABD, Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çad, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, El Salvador, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Gabon, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kore, Letonya, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Monaco, Nijerya, Norveç, Pakistan, Papua Yeni Gine, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Umman, Umman, Ürdün, Vietnam, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marble-2011i-55-bin-445-kisi-ziyaret-etti_86507.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!