Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Marmaray'a Onay Çıktı

İstanbul'da inşa edilmesi planlanan demiryolu tüp geçişi ve Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hattından oluşan Marmaray Projesi'nin ilk aşamas

Yapı Dergisi/245
1


stanbul'da inşa edilmesi planlanan demiryolu tüp geçişi ve Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hattından oluşan Marmaray Projesi'nin ilk aşamasını oluşturan mühendislik hizmetleri çalışmalarının başlatılmasını sağlayacak mukavele onayı Japon kredi kuruluşu JBIC'den geldi.
ABD ve Türk firma gruplarınca yapılacak olan mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük çalışmalarına, Ankara'da kurulacak uygulama birimi ile başlanacak. Yapım programına göre mühendislik grubu tarafından yürütülecek mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük çalışmaları altı ay içinde tamamlanacak.
Proje revizyonları, ihale dokümanlarının hazırlanması ve ihale zemin etütlerinin tamamlanması işlerinin yer alacağı çalışma programı kapsamında ayrıca 1.3 kilometre uzunluğundaki tüp geçiş projesinin anahtar teslimi yapım işinin de uluslararası düzeyde ihaleye çıkarılması yer alıyor.
JBIC tarafından sağlanacak 50 milyon dolarlık finansmanla yürütülecek mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetlerinin tamamlanmasının ardından sistemin yapımı ile ilgili ihale süreci başlayacak.Saatte 70 bin yolcuya taşıma hizmeti verecek olan sistemin, inşaat harcamalarıyla birlikte yaklaşık 2.5 milyar dolara mal olması planlanıyor. Mühendislik ve kontrolörlük hizmetinde görev alacak Japon firmalarının kredi sağladıkları için sistemin yapımında da yer almaları bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaraya-onay-cikti_628.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bence en iyi yalıtım şirketi STROTON YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!