Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Melen Barajı için Yeni İhale

Yapımı yıllardır tamamlanamayan İstanbul’un en önemli su kaynağı olacak Melen Barajı’nın nehir ıslahı, tatbikat projesi ve kamulaştırma planları için DSİ’nin açtığı ihale sonuçlandı.

yapi.com.tr
Melen Barajı için Yeni İhale

Devlet Su İşleri (DSİ) 14. Bölge Genel Müdürlüğü “Melen Barajı Mansabı Nehir Islahı Planlama Raporu Hazırlanması, Proje ve Kamulaştırma Planı Yapımı” ve danışmanlık hizmeti için yeterli tecrübeye sahip adayları teklif vermek ön yeterlik başvurusuna davet etti. Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler de daha sonra teklif vermeye çağrıldı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; 11 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen ihaleyi Tümaş Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. ile Netsu Grup Mühendislik Müşavirlik İnşaat Ticaret Limited Şirketi kazandı. Şirketler ile 16 Aralık 2020 tarihinde 1 milyon 184 bin 575 liralık sözleşme imzaladı. DSİ, işin yaklaşık maliyetini 2 milyon 221 bin 454 lira olarak belirlemişti. Söz konusu işin 510 günde tamamlanması planlanıyor.

İş kapsamında; “Büyük İstanbul İçmesuyu 3. Merhale Projesi Melen Sistemi” kapsamında bulunan Melen Barajı'nın dolusavak (kapasiteyi aşan suyu boşaltan kanal) çıkışından itibaren Karadeniz'e çıkan Melen Çayı'na ait ıslah planlama raporları hazırlanacak. Tatbikat projelerinin ve kamulaştırma planlarının hazırlanması da bu ihale kapsamında yapılacak.

Güçlendirme 3 yıl sürecek
DSİ'nin Melen Barajı'nı güçlendirmek için 28 Şubat 2020 tarihinde açtığı ihaleyi de 412 milyon 151 bin bedel ile Everest Madencilik A.Ş. kazanmıştı. Şirket ile güçlendirme işi için 1 Haziran 2020-26 Şubat 2023 tarihleri arasını kapsayan 3 yıllık sözleşme imzalanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve gelir gelmez “kentin su sorununu çözecek proje” olarak adlandırılan Sakarya'nın Kocaali İlçesi'ndeki Melen Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde 19 Ekim 2019'da incelemelerde bulunmuştu. İmamoğlu ziyareti sırasında, projenin, baraj gövdesindeki çatlaklar nedeniyle durduğu gerçeğini tekrar gündeme getirmişti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/melen-baraji-icin-yeni-ihale_183290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!