Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Menderes'in Gelini: "Böyle Bir Yassıada Bizi İncitir"

Yassıada’nın imara açılmasını değerlendiren Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes adada yaşanan acıların unutulması endişesini taşıyor. Menderes, “Farklı bir yapılaşma hepimizi incitir” dedi.

yapi.com.tr
Menderes'in Gelini: "Böyle Bir Yassıada Bizi İncitir"

Radikal'den Ayça Örer'in haberine göre, Türkiye demokrasi tarihine ‘Yassıada Duruşmaları’ olarak geçen davalara ev sahipliği yapan adanın 2 yılda aşama aşama inşaata açılmasını Adnan Menderes ’in gelini Ümran Menderes değerlendirdi.

Adanın kendi aile tarihleri içinde de, Türkiye içinde de acı dolu bir geçmişi olduğunu ifade eden Menderes, müze olarak kullanılabilecek alanların eğlence merkezine dönüştürülmesinin kendileri için de yaralayıcı olduğunu vurguladı:

“Bu yaşananlar zaten Türkiye’nin demokrasi ayıbıdır. Şimdi oranın da tamamen turistik hale gelmesi acı verici olur. Aslına uygun şekilde düzenlense, insanlar gelip orada yaşanan acılara tanıklık etseler, bunu hepimiz destekleriz. Hatta müzeyi gezen insanlar için otel de bir ihtiyaç olabilir ama yaşanmışlıkların haricine dokunmak hepimizi incitir.” Tamamen turistik hale getirilmesine ihtimal vermediğini dile getiren Menderes; “Orası eğlence amaçlı olamaz. Çok acılar çekildi Yassıada’da. Orada yaşanan acılar, üzüntüler anlatılacak gibi değil.”

CHP ’li Hamzaçebi: Acılara saygı duyun

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de “Yetkilileri adanın tarihine, burada yaşanan acılara saygı duymaya davet ediyorum. Yassıada’ya Demokrasi Müzesi dışında hiçbir şey yapılmamalıdır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/menderesin-gelini-boyle-bir-yassiada-bizi-incitir_110735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!