Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mercedes'in Rusya'daki Fabrikasını Türkler Yapacak

Otomotiv devi Mercedes-Benz'in Rusya'daki ilk fabrikasını Türk firma ESTA Construction inşa edecek. Fabrikanın temeli 20 Haziran'da atılacak.

yapi.com.tr
Mercedes'in Rusya'daki Fabrikasını Türkler Yapacak

Mercedes-Benz'in Rusya'da kuracağı ilk fabrikayı Türk şirket Esta Construction inşa edecek. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, 250 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek fabrika Mercedes-Benz’in Rusya’da yapacağı en büyük yatırım olma özelliği taşıyor. 20 Haziran’da temeli atılacak fabrika 18 ayda teslim edilecek.

Fabrika Moskova’nın 40 kilometre kuzeyinde, 370 bin metrekare arsada hayata geçecek. 9 inşaat şirketinin katıldığı ihaleyi alarak sürece başladıklarını söyleyen ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, “Mercedes-Benz gibi sektörün lideri bir şirketin bizleri tercih etmesi gurur verici. Mühendislerimiz Mercedes-Benz ile bir yıla yakın dünya standartlarının çok üzerinde bir kalitede hazırlık çalışması yaptılar” dedi.

Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, “Dünya çapındaki üretim ağımızı, Esipovo Endüstri Parkı’nda kuracağımız tesisle genişletiyoruz. Rusya Mercedes-Benz ve büyüyen pazarlar için stratejik öneme sahip. Bu tesisle sadece Rusya’daki müşterilerimize daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabetteki gücünü de arttıracağız” dedi. Yeni yatırımın bölge için de değerli olduğunun altını çizen ve konu hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bilgi verdiğini belirten Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, “Bu tesisle 1000’den fazla iş fırsatı doğacak. Geleceğin çalışanlarının, robotik teknolojiye tamamen aşina olması gerekeceğinden profesyonel bir koleji de, ihtiyaçları karşılamak adına bu projeye adapte ediyoruz” dedi.

Yurtiçi yatırımlarıyla ilgili de konuşan Demirbilek, “4’ü İstanbul, biri Marmaris’te olan projeler için 1 milyar doları aşkın yatırım yapacağız” dedi. Rusya’da konut, stadyum, alışveriş merkezi projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Demirbilek, “Rusya Bakanlar Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde Türk şirketlerine getirilen yasakları kaldırması hayati bir gelişme. Türk şirketler için geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15’lik büyüme bekliyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mercedesin-rusyadaki-fabrikasini-turkler-yapacak_159669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!