Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Merkez Bankası’nın Levent’teki Arsasında Cami İnşaatı Başladı

Merkez Bankası’nın Beşiktaş Levent’teki 18 dönümlük arazisinde cami yaptırılıyor.

yapi.com.tr
Merkez Bankası’nın Levent’teki Arsasında Cami İnşaatı Başladı

Merkez Bankası‘nın Beşiktaş Levent’teki 18 bin 427 metrekarelik arazisinde inşa edilecek cami için çalışmalar başladı. Türkiye’nin metrekare birim fiyatı en yüksek ofis, rezidans ve alışveriş alanlarının bulunduğu bölgedeki son boş parsel olan araziye şantiye tabelası asıldı.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre; Levent Cami Eğitim – Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılacak caminin yüklenicisi olan ASL İnşaat, 27 Ocak 2020’de yapı ruhsatı aldı. 1996 yılında Rize'de kurulan firma 2003 yılından bu yana faaliyetlerini İstanbul'da sürdürüyor.

Eski AKP Rize Milletvekili Abdülkadir Kart’ın şirketi olan ASL İnşaat, Başakşehir Stadyumu inşaatını da Kalyon Grubu ile birlikte üstlenmişti. İstanbul Finans Merkezi projesinde Türkiye Varlık Fonu’nun 2019 yılında devreye girmesinin ardından Emlak Konut’un düzenlediği 3328 Ada 2 Parsel İkmal İnşaatı İşi ihalesini ASL İnşaat KDV hariç 719 milyon lira bedel ile almıştı. Kalyon ile birlikte 976 milyon liralık 2017 yılında Gaziray ihalesini alan ASL, aynı zamanda TÜRGEV‘in Kartal’daki Hayriye – Cemal Gülbaran Kız Öğrenci Yurdu’nun da müteahhidiydi.

Firmaya, 2017 yılında 842 milyon lira büyüklüğündeki Avrupa Bölgesi İçmesuyu Tünel İnşaatı ihalesi, 2018 yılında 109 milyon lira büyüklüğündeki Avrupa Bölgesi Müteferrik İçmesuyu İnşaatı ihalesi davet usulü verilmişti. ASL İnşaat 2019 yılında ise 334 milyon lira bedelle Rize Güney Çevreyeolu İnşaatı ihalesini İntekar İnşaat ile birlikte almıştı.

Levent Büyükdere Caddesi üzerinde, Özdilek AVM ve Kanyon AVM'nin hemen karşısında ve İş Kuleleri'ne yaklaşık 350 metre mesafede bulunan arazinin imar planı “merkezi iş alanı”ndan “dini tesis alanı”na alınmıştı. Merkez Bankası’nın itirazlarına rağmen arazi elinden alınmıştı.

18 bin 427 metrekarelik araziye 26 Şubat Çatrşamba günü itibariyle vinçlerle şantiye tabelası asıldı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/merkez-bankasinin-leventteki-arsasinda-cami-insaati-basladi_178812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!