Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sayıştay, Cami İhalesinde Usulsüzlük Buldu

Fatsa’daki 400 bin liraya mal olması hesaplanan Hiranur Camisi’nin onarımı 6 parçaya bölününce 445 bin liraya çıktı. 6 ihale de aynı firmaya verildi.

yapi.com.tr
Sayıştay, Cami İhalesinde Usulsüzlük Buldu

Fatsa Belediyesi'nin hesaplarını inceleyen Sayıştay, Hiranur Camii onarım ve inşaat işinde usulsüz ihale yapıldığını belirledi. Buna göre, rekabete dayalı açık ihale usulüyle yapılması gereken işler, aynı firmaya verilmek amacıyla kısımlara bölündü. 400 bin liralık aynı içerikli ihale, 6 parçaya bölünerek, 60-70 bin liralık kalemler halinde düzenlendi. Böylece ödenecek meblağ 400 bin yerine 445 bin liraya çıktı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Sayıştay'ın raporunda 6 ihalenin de aynı firmaya verildiği görüldü. Sayıştay raporunda, “Parasal limitlerin altında kalmak amacıyla alımların kısımlara bölünemeyeceği ancak bu ihalede bazı mal alım ve yapım işlerinin kısımlara bölünerek aynı firmadan alındığı görülmüştür.” denildi. Yasaya göre belli bir limitin altında olan işler doğrudan ihale edilebiliyor.

Fatsa Belediyesi'nin ihale verdiği şirketin harcamaları kalem kalem belirlendi. Ayrıca belediyenin ‘Spor Kompleksi Bakımı' işini de 10 parçaya ayırıp aynı firmaya ihale ettiği ortaya çıktı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sayistay-cami-ihalesinde-usulsuzluk-buldu_177549.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!