Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Milletvekiline Çekilişle Arsa Çıkartan TOKİ'den Açıklama

Aylık gelirinin 16 bin TL’nin altında olması gereken TOKİ’nin ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyasında AKP Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi’ye arsa çıktı. TOKİ’den yapılan açıklamada hak sahipleri ile banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek uygun olan kişilerle sözleşme imzalandığı belirtildi.

yapi.com.tr
Milletvekiline Çekilişle Arsa Çıkartan TOKİ'den Açıklama (Fotoğraf: AA)

TOKİ’nin ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyasında AKP'li Kurtcan Çelebi’ye arsa çıkmasının ardından kurumdan yapılan yazılı açıklamada "Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir." denildi.

BirGün’de yer alan habere göre; AKP Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi'ye kampanya kapsamında arsa çıkmasının ardından TOKİ'den yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada hak sahipleri ile banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek uygun olan kişilerle sözleşme imzalandığı belirtildi.

TOKİ’nin açıklamasında şu ifadeler yer verildi:

"TOKİ web sitesi üzerinden açıklanan başvuru şartlarına göre tapu sahipliği bulunmayan, ikamet durumları uygun olan, belirli bir gelir düzeyinin altında olan ve daha önce TOKİ projelerinden faydalanmayan vatandaşların müracaatları alınarak belirlenen şartlara uygunlukları ön incelemeden geçirilerek kura sürecine tabi tutulmuştur. Bu kuralar sonucu hak sahiplikleri belirlenmiştir.

İlerleyen süreçte noter huzurunda yer belirleme kuraları çekilecek olup, hak sahipleri için banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek şartları uygun olanlar ile sözleşme imzalanmaktadır. Habere konu hak sahibi Kurtcan Çelebi ile ilgili herhangi bir sözleşme imzalanmamış, hakkından feragat ettiğini belirtmesi üzerine hak sahipliği iptal edilmiştir. İdaremizce yapılan bütün çalışmalarda şartlara uygunluğu kontrol edilerek işlem tesis edilmektedir. Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/milletvekiline-cekilisle-arsa-cikartan-tokiden-aciklama_201875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!