Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Eski Üyesi Doç. Dr. Emre Madran’ı Kaybettik

ODTÜ Mimarlık Fakültesi emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Madran, 26 Eylül 2013, Perşembe günü vefat etti.

yapi.com.tr
Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Eski Üyesi Doç. Dr. Emre Madran’ı Kaybettik

Eğitimci kişiliğinin yanı sıra, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi koruma tarihi, geleneksel yapı malzemesi ve yapım teknikleri, koruma mevzuatı, alan yönetimi, korumanın yönetsel ve parasal yönleri alanlarındaki çalışmaları ile tanınan, TMMOB Mimarlar Odası 40. dönem (2006-2008) ve 41. dönem (2008-2010) Merkez Yönetim Kurulu üyesi, ODTÜ Mimarlık Fakültesi emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Madran, 26 Eylül 2013, Perşembe günü aramızdan ayrıldı.

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) olarak ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

1944 yılında İzmir’de doğan Madran, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde 1966 yılında Lisans, 1968’de restorasyon yüksek lisans, 1996’da restorasyon doktora eğitimini tamamladı. 1968-1973 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde, 1974-1981 yılları arasındaysa Kültür Bakanlığı’nda çalıştı. 1981 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak döndü. 1997 yılında doçent olduğu kurumdan, 2012 yılında emekli olarak ayrıldı. TMMOB Mimarlar Odası 40. dönem (2006-2008) ve 41. dönem (2008-2010) Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Akademik yaşamında ve Mimarlar Odası bünyesinde uzun yıllar Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi koruma tarihi, geleneksel yapı malzemesi ve yapım teknikleri, koruma mevzuatı, alan yönetimi, korumanın yönetsel ve parasal yönleri alanlarında çalıştı. Çoğu kültür varlıklarının korunmasını konu alan ve bir kısmını meslektaşları ile yazdığı kitapları, 100’den fazla yayınlanmış makalesi vardır. Ayrıca, yönetici, danışman ya da araştırmacı olarak koruma amaçlı imar planı, tek yapı ölçeğinde bir çok rölöve-restorasyon projeleri ve restorasyon uygulamalarında görev aldı. Koruma ve Restorasyon Uzmanları ve ICOMOS Türkiye Milli Komitesi üyeliği yaptı.

ETİKETLER: Emre Madran
http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-yonetim-kurulu-eski-uyesi-doc-dr-emre-madrani-kaybettik_112740.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!