Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan Gökçek'e "Robocop" Tepkisi

Transformers' filmindeki robotlara benzeyen dev robotun Ankara'da, Atatürk Orman Çiftliği Kavşağı'na yerleştirilmesine mimarlardan tepki geldi.

yapi.com.tr
Mimarlardan Gökçek'e "Robocop" Tepkisi

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Gökçek’in oyuncaklarına harcanan para, kentin alt yapısına harcansa Ankara başkente benzerdi. Kent, Gökçek'in fantazilerinin oyun alanı değildir. Oynayacak başka yer bulsun” dedi.

"Kenti bir sirke çevirmelerine izin vermeyeceğiz"

Atatürk Orman Çiftliği kavşağına yapılan maket robocopun hükümetin otoriterleşme simgesinden başka bir şey olamayacağını da söyleyen Candan, “Gökçek’in fantazilerine, hayal dünyasına dökülecek bir kuruş paramız yok. Harcanan paralar hepimizindir. Atatürk Orman Çiftliği’nde Ankapark’ın yapılması yasadışıdır. Atatürk’ün vasiyetinin ihlalidir. 1. Derece Doğal sit alanının gasp edilmesidir. Bu otoriter sistemde, AOÇ’nin hukuka rağmen gaspını hatırlatan robocop oyuncağı  manidardır. Kent estetiğinden yoksun, bilimden nasibini almayan yöneticilerin kenti bir sirke çevirmelerine izin vermeyeceğiz. Çok istiyorsa evinin bahçesine koysun robocopları.Hesapsız ve kamu israfını arttıran bir yönetici olan Gökçek’in milyonlarımızın harcandığı misket kedi maketleri nerede şimdi? Anlamsız kent kapıları dökülüyor. Saat kuleleri ve oyuncaklarına  harcadığı paranın hesabını yargı önünde verecektir” şeklinde konuştu

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-gokceke-robocop-tepkisi_129951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!