Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan Melih Gökçek'e Tazminat Davası

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aleyhine 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

yapi.com.tr
Mimarlardan Melih Gökçek'e Tazminat Davası

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen Ankapark’ın tanıtımı amacıyla Çiftlik Kavşağı’na dikilen otorobot heykeli gündemden düşmüyor. Robot diken Belediye Başkanı Melih Gökçek’i 'israf' yapmakla eleştiren Mimarlar Odası suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine Gökçek 'robotun kafasının mimarlardan daha iyi çalıştığı' açıklamasını yapmıştı.

Mimarlar Odası'ndan yapılan açıklamada, Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, Ankara Şube Yöneticileri Namık Kemal Kaya, Tugba Arslan, Muteber Osmanpaşaoğlu’nun Gökçek’e tazminat davası açtığı belirtildi.

Davaya gerekçe olarak da "Gökçek’in Mimarlar Odası'nı ve mimarlık mesleğini hedef göstererek hakaret etmesi, toplum nezdinde kasıtlı olarak itibar sarsıcı ifadelerle yazılı açıklama yapması' gibi sebepler gösterildi.

Çiftlik Kavşağı'na dikilen robotla ilgili eleştirilere cevap veren Gökçek, "Trilyon versek bu kadar reklam yapamazdık." demişti. Gökçek, robotun kaldırılarak yerine 40 metrelik dev bir dinozor heykeli dikileceğini de açıklamıştı. Bu amaçla Twitter hesabında mini bir anket yapan Gökçek, robotun yerine dikilecek dinozoru belirlemişti. Dinozora, 'Dinocan', 'Ankadino', 'Demozilla', 'Ankasaurus' gibi isim önerileri geldi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-melih-gokceke-tazminat-davasi_130424.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!