Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mısır Ordusundan Dar Gelirliler için 1 Milyon Konut

Mısır'da Silahlı Kuvvetlere bağlı mühendislik birimi ile Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait (BAE) Arabtec şirketi arasında, 1 milyon konut projesi için işbirliği protokolü imzalandı.

yapi.com.tr / AA
Mısır Ordusundan Dar Gelirliler için 1 Milyon Konut

Foto: Mısır Silahlı Kuvvetlerinin resmi sözcüsünün facebook sayfasında yayınlanan fotoğrafta protokol töreninde Mısır Savunma bakanı Mareşal Abdulfettah Sisi (sağ) ile BAE Arabtec şirketi başkanı Hasan Abdullah Samaik (sol) görülüyor

Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'nin başlattığı kampanya kapsamında imzalanan ve 5 yılda tamamlanması planlanan projede, Mısırlı dar gelirlilerin konut ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. Mühendislik Birimi Başkanı Tahir Abdullah, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, bölgede güven ve istikrarın sağlanması için sunduğu yardımlardan ötürü BAE yönetimine teşekkür etti.


Ordu sözcü Albay Ahmed Muhammed Ali ise yaptığı açıklamada, Sisi'nin bugün inşaat sektöründe dünya markası olan Arabtec şirketinin Üstyöneticisi (CEO) Hasan Abdullah Semik'i kabul ettiğini bildirdi. Semik, kabulde, projeye başlanması için şu ana kadar atılan adımlar ve ordu ile Arabtec şirketi arasında yürütülen görüşmelerin sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi. Semik ayrıca, "Arabtec olarak, maliyeti değil Mısır'a ekonomik alanda sağlayacağı ivme bakımından da Arap dünyasındaki en büyük yatırımlardan biri olacak bu projede Mısır silahlı kuvvetleriyle birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını" dile getirdi.

Açıklamada, konutların, yeşil alanlar, oyun alanları, alışveriş merkezleri ve okullarıyla modern standartlara uygun olarak tasarlanacağı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/misir-ordusundan-dar-gelirliler-icin-1-milyon-konut_117938.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!