Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

MMO: Ölümler Devam Edecek!

Halk otobüsü ve araçlarda muayene ve denetimlerin yapılmadığını belirten MMO, yönetmeliğe uyulmazsa insanların ölmeye devam edeceğini açıkladı.

yapi.com.tr
MMO: Ölümler Devam Edecek!

TMMOB Türkiye Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi de, 500 T numaralı halk otobüsünde, çıkan yangında 4 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, yönetmeliklerin uygulanmadığını, muayene ve denetimlerin yapılmadığını, insanların ölmeye devam edeceğini belirtti.

Otobüslerdeki yangınlar nedeniyle büyük tehlikeler yaşandığına dikkat çeken MMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri  Cenk Cihangir, “Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik’te yapılan değişiklikle ‘yangın algılama ve alarm sistemleri’ araçlarda tadilat kapsamına alındı. Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri’nin önceden tescil işlemi görmüş 2005 model ve sonrası M2 ve M3 kategorisi araçlarda uygulanması amacıyla ‘Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri İle İlgili Usul ve Esaslar’ TSE tarafından oluşturulmuş ve tadilatlar kapsamına alınmıştı. Yönetmelik hükümlerinin, özellikle önceden tescil işlemi görmüş 2005 model ve sonrası M2 ve M3 kategorisi araçlarda uygulanıp uygulanmadığının takibi ve denetimi, kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonsuzluk nedeniyle yapılmıyor. Bu nedenle de, işletme veya araç sahipleri yönetmeliğin hükümlerini yerine getirmiyor. Yolcuların güvenliğini temin etme sorumluluğu olan Ulaştırma Bakanlığı’nı görevini yapmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mmo-olumler-devam-edecek_123002.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!