Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilyaya Ar-Ge'yle Hayat Veriyor

'Mobilyaya hayat verir' mottosuyla ürün geliştiren mobilya aksesuar markası SAMET, ar-ge gücüyle sektöre yön veriyor.

yapi.com.tr
Mobilyaya Ar-Ge'yle Hayat Veriyor

Turquality kapsamına alınan ilk B2B (business-to-business) firma olma özelliğine de sahip olan ve 'Ar-ge Merkezi Belgesi’ni elinde bulunduran SAMET, ürettiği sertifikalı ürünleriyle sektörün kalite çıtasını yükseltme iddiasını taşıyor.

SAMET’in 120 kişilik ar-ge ekibi tarafından geliştirilen çekmece, menteşe, sürme kapak, mobilya aydınlatma, mobilya bağlantı ve kalkar kapak sistemleri, uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde üretiliyor. SAMET ürünleri, TSE sertifikasının yanı sıra uluslararası geçerliliğe sahip LGA, FIRA gibi sertifikalarla da ilgi görüyor.

Firma, ürün yelpazesindeki her ürünün kalite standardına uygun üretilmesi için, ürünlerini işlev, emniyet ve aşınma testlerine tabi tutuyor. SAMET’in Ar-Ge Merkezi’nde sürekli yapılan bu testlerle, menteşe, ray, kalkar kapak  ve sürme kapak sistemleri yük, ömür, çarpma ve emniyet testlerinden geçiriliyor. Aynı zamanda 72 saat süreyle uygulanan 3 çevrim buhar testleri sayesinde de ürünlerin korozyona karşı dayanıklılığı test ediliyor.

Uluslararası LGA sertifikalı ürünler

SAMET’in altlıktan kolay çıkarma ve takma özelliğine sahip olan Star Track Menteşe ürünleri, bağımsız Alman test enstitüsü LGA‘nın 80 bin açma-kapama ve dayanıklılık testlerinden başarıyla geçti. Smart Slide ve Smartbox Çekmece ürünleri ise çekmecelerin taşıyabileceği ağırlık kapasitesine göre (30kg-40kg-50kg) tam olarak yüklenerek en az 60 bin açma-kapama ve dayanıklılık testinden başarıyla geçerek, LGA sertifikalı ürünler arasında yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyaya-ar-geyle-hayat-veriyor_101229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!