Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mogan’ı ‘Özel Ekip’ Kurtaracak

Andezit taş ocakları nedeniyle Mogan Gölü’nde yaşanan çevre felaketine yönelik ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, özel bir ekip kurarak, kirliğe yol açan unsurların rapor haline getirilip tedbir alınmasını sağlayacak.

yapi.com.tr
Mogan’ı ‘Özel Ekip’ Kurtaracak

Hürriyet Gazetesi'nden Mert Gökhan Koç'un haberine göre, Gerder Mahallesi’ndeki andezit taş ocaklarından gelen atık sular, Sukesen yoluyla göle taşınarak Mogan Gölü’nde yaklaşık 500 metrekarelik bir çöp adası oluşturmuştu. Bakanlığa bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Mogan Gölü’nde kirliliğe neden olan unsurları tespit etmek için özel bir ekip oluşturacak.

Rapor hazırlayacak

Sukesen Deresi’nin temizlenmesi için Devlet Su İşleri’ne yetki veren Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, kirlilik nedenlerinin araştırılması için Ankara İl Çevre Müdürlüğü’ne de resmi başvuru yaptı. Müdürlük, gölde kirliliğe neden olan unsurları tespit etmek için özel bir ekip oluşturacak. Ekip, unsurları rapor haline getirip resmileştirecek. Elde edilen sonuçlar Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü’nden değerlendirilecek ve Mogan Gölü’nün kirlenmesine etki eden unsurların çözülmesi için gerekli tedbirler alınacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mogani-ozel-ekip-kurtaracak_114662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!