Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Orası da Betonlaşıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne bağlı, Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki mutlak koruma bölgesi içerisindeki yapılaşmanın durdurulması gerektiğini belirten Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, “Mogan Gölü’ndeki kuşların yaşama alanları betonlaşıyor" dedi.

yapi.com.tr
Orası da Betonlaşıyor!

Hürriyet'in haberine göre, Ceylan sözlerine şöyle devam etti: "Gittikçe kirlenen ve sahipsiz bir konumda olan Mogan Gölü etrafında, son zamanlarda, kıyı kenar çizgisine çok yakın yerlerde betonlaşmaların başladığına şahit olmaktayız. Özellikle gölün güney uçlarında, en çok kuş yuvalarının ve kuş nüfuslarının yoğun olduğu bölgede göle hançer gibi uzanan yarımadada 11 villa yükselmeye başlamıştır. Yapılaşmanın yapıldığı bu gölde, yıl boyu onlarca kuş türüne ev sahipliği yaptığı gibi, özellikle kış aylarında yüz binlerce sığırcık kuşunun konakladığı ve akşam saatlerinde adeta dans gösterileri ile görsel şölen sunduğu sazlık olanla iç içe olması endişe vericidir.

Kuşlar affetmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne bağlı, Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki mutlak koruma bölgesi içerisindeki bu yapılaşma durdurulmalıdır. Kuşların yaşama alanı ile iç içe beton binalar yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. O alan kuşların yuvasıdır. Başkent Ankara Meclisi olarak, Ankara’nın göz bebeği Mogan Gölü’ndeki kuşların yuvalarına göz diken, onların yaşama alanlarındaki betonlaşmalara göz yuman, görmezden gelen veya izin verenleri kuşların ve doğanın affetmeyeceğine inanıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/orasi-da-betonlasiyor_116251.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!