Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Moody's Çin Ekonomisini Değerlendirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, “Zayıf yuanın Çin ve dünyanın geri kalanı için daha geniş ve negatif etkileri olabilir” uyarısında bulundu.

yapı.com.tr/AA
Moody's Çin Ekonomisini Değerlendirdi

Kredi derecelendirme kuruluşunun Çin ekonomisine ilişkin değerlendirme raporunda, “Çin borsasındaki oynaklık reform hedeflerine ilişkin zorlukları vurguluyor. 2015 yılının ortalarından bu yana Çin borsasında görülen ikinci şok, Çinli otoritelerin, istikrar sağlanırken ve etkili reform önlemleri icra edilirken oluşan tansiyonu azaltmanın giderek zorlaştığını düşündüğünü gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

Moody’s’in raporunda Çin’deki otoritelerin kısa vadede büyüme hedeflerine öncelik vermesinin beklendiği belirtilirken, “Çin, geçtiğimiz yıl dikkate değer mali ve parasal destekle, daha sert bir yavaşlamadan korunarak ılımlı bir büyüme kaydetti. 2016 yılında Çin’deki ekonomik büyümenin yüzde 6,3 olarak gerçekleşmesini tahmin ediyoruz” şeklindeki ifadelere yer verildi.

Raporda Çin’de emtia, inşaat ve ağır sanayi gibi alanlarda görülen yavaşlamanın mali ve parasal teşviklerle dengelenebileceğinin altı çizilirken, “Zayıf yuanın Çin ve dünyanın geri kalanı için daha geniş ve negatif etkileri olabilir. Yuandaki önemli değer kaybı, diğer ülkelerdeki deflasyon baskısını artırabilir” değerlendirmesinde bulunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/moodys-cin-ekonomisini-degerlendirdi-_142348.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!