Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Moody's: Siyasi Riskler Artıyor

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, "Euro Bölgesi toparlanması devam ediyor, ancak reform çabaları azalıyor ve siyasi riskler artıyor" değerlendirmesinde bulundu.

yapı.com.tr
Moody's: Siyasi Riskler Artıyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2016-17'de Euro Bölgesi'nde kredi notlarının büyük olasılıkla istikrarlı olmaya devam edeceğini ancak azalan mali konsolidasyon çabaları, yapısal reformlarda sınırlı ilerleme ve artan siyasi belirsizliğin yukarı potansiyeli sınırladığını ve uzun vadeli riskler yarattığını bildirdi.

Dünya'nın haberine göre, Moody's yaptığı değerlendirmede Euro Bölgesi ülke kredi notlarının kalitesinin ılımlı ekonomik büyüme tarafından desteklendiğini ve borç/GSYH oranlarında istikrar sağladığını belirtti. Moody's başkan yardımcısı ve kıdemli analisti Thorsten Nestmann yaptığı değerlendirmede, "Moody's Euro Bölgesi genelinde büyümenin

2016 yılında yüzde 1,5 civarında olmasını bekliyor. Tarihi standardlara göre düşük bu büyüme oranı Euro BÖlgesi ülkelerinin kredi profillerini önümüzdeki yıl ve sonrasında destekleyecek" ifadelerini kullandı.

Moody's ayrıca düşük enflasyon ve azalan yapısal konsolidasyon nedeniyle Euro BÖlgesi borç seviyelerinde 2020'ye kadarki dönemde çok yavaş azalma beklediğini de vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/moodys-siyasi-riskler-artiyor_143728.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!