Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Moody's'ten Dünya Ekonomisi Tahmini

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, "Dünya ekonomisinin şoklarla mücadele kabiliyeti azaldı" değerlendirmesini yaptı.

yapi.com.tr
Moody's'ten Dünya Ekonomisi Tahmini

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Investors Service, global ekonominin önümüzdeki birkaç yılına ilişkin karamsal tahminler ortaya koyanlar kervanına katıldı.

Global ekonomik büyümeye ilişkin alarm işaretlerinin büyüdüğü ortamda rapor yayınlayan Moody's, yıllardır süren ultra düşük faiz ve yüksek profille likidite enjekte etme politikaları sonrasında politika yapıcıların beklenmedik negatif şoklarla başa çıkmak için kullanabilecekleri araçların azaldığını vurguladı.

"Cansız global büyüme..."

Moody's Başkan Yardımcısı Marie Diron tarafından hazırlanan raporda, "Otoriteler, ekonomilerini potansiyel şoklardan korumak için büyük mali ve konvensiyonel para politikası tamponlardan yoksunlar. Cansız global ekonomik büyüme ne kamu borçlarında ciddi bir azalmayı destekliyor, ne de merkez bankalarına faizleri kayda değer şekilde artırma imkanı veriyor" ifadelerine yer verildi.

Moody's raporunda global ekonomi için büyüme tahminlerini değiştirmezken, G20 ekonomilerinin 2015-2017 döneminde yüzde 2,8 büyüyeceklerini öngördü. Bu ülkelerde büyüme 2012-2014 dönemine göre 0,3 puan artış gösterse de hala 2008 finansal krizi öncesindeki 5 yıl ortalaması olan yüzde 3,8'in oldukça altında kalacak. 

ETİKETLER: Moody's
http://www.yapi.com.tr/haberler/moodysten-dunya-ekonomisi-tahmini_138012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!