Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Moody's'ten 'Dış Kırılganlık' Uyarısı

Moody's, dış kırılganlıkların Türkiye'nin kredi notu, banka ve şirket kredi profilleri üzerinde baskı oluşturduğuna dikkat çekti.

yapi.com.tr
Moody's'ten 'Dış Kırılganlık' Uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, dış kırılganlıkların Türkiye'nin kredi notu ile banka ve şirket kredi profilleri üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiğini belirtti.

Reuters'in haberine göre, Moody's 2010-2013 dönemindekine göre daha zayıf bir büyüme görünümünün, Türkiye'nin kredi notu üzerinde tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.

Moody's yayınladığı raporda, Türkiye'nin yabancı sermaye girişlerindeki volatiliteye dair hassasiyetinin, son dönemde artan jeopolitik riskler, yurt içinde devam eden politika belirsizlikleri ve Fed beklentilerine bağlı olabileceği düşünülen küresel likiditenin azalmasıyla arttığını belirtti.

Kamu finansmanının kredi notunun güçlü bir yanı olduğunun vurgulandığı Moody's raporunda, kredi notunun ekonomik büyümedeki yavaşlama ve kırılgan yatırımcı güveninden olumsuz etkilenebileceği ifade edildi.

Türk şirketlerinin düşük ekonomik büyümeden sert bir biçimde etkilenmelerinin beklendiğini belirten Moody's, ancak ihracata odaklı şirketlerin liradaki değer kaybından faydalandıklarını ekledi.

ETİKETLER: Moody's kredi notu
http://www.yapi.com.tr/haberler/moodysten-dis-kirilganlik-uyarisi_126028.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!