Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nükleer Karşıtı Yürüyüşleri Sona Erdi!

Mersin Tabip Odası öncülüğünde Akkuyu'da yapılmak istenilen nükleer santrale karşı gerçekleştirilin 3 günlük yürüyüş sona erdi.

yapi.com.tr
Nükleer Karşıtı Yürüyüşleri Sona Erdi!

Mersin Tabip Odası Başkanı Galip Kırıcı, gelişmiş ülkelerde artık nükleer santrallerin kullanılmadığını belirterek, nükleersiz bir dünya için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Evrensel'in haberine göre, Mersin Tabip Odası öncülüğünde, Akkuyu'da yapılmak istenen nükleer santrale karşı başlatılan 3 günlük yürüyüş, nükleer santralin kurulacağı yer olan Büyükeceli beldesinde sona erdi. "Nükleere inat yaşasın hayat", "Nükleersiz dünya istiyoruz", "Akkuyu Çernobil olmayacak" ve "Nükleere hayır" sloganı eşliğinde Silifke Atatürk Anıtı önüne gelen Mersin Tabip Odası üyelerine Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyeleri ve çok sayıda yurttaş destek verdi.

Yapılan yürüyüşün ardından nükleer santralin kurulacağı tesislerin önünde açıklama yapan Mersin Tabip Odası Başkanı Galip Kırıcı, dünyanın her yerinde nükleer santrallerin ölüm saçtığını belirterek, hekimler olarak nükleer santralin zararlarını anlatmak için yola çıktıklarını söyledi.

Nükleersiz bir dünya yaratana kadar mücadele edeceklerini ifade eden Kırıcı, nükleer santrallerin dünyanın gelişmiş ülkelerinde artık kullanılmadığını ve Türk hükümetinin bu ısrarını anlayamadıklarını kaydetti. Türkiye'nin hiçbir yerine nükleer santral yapılmasını istemediklerini ifade eden Kırıcı, nükleer santrallerin kurulduğu yerlerde kanser vakalarında artış görüldüğünü, özellikle çocuklarda gelişimi engellediğini, yeni doğan çocukların zihinsel engelli ve sakat doğduğunu dile getirdi. Kırıcı, "Biz hekimler ne Akkuyu'da ne de dünyanın her hangi bir yerinde nükleer istemiyoruz. İnsan sağlığına ve doğaya zarar verecek hiçbir enerji kaynağı istemiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleer-karsiti-yuruyusleri-sona-erdi_117433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!