Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

O Gökdelenin AVM Alanı 4 Katına Çıkıyor!

İzmir’in yeni gökdelen projelerinden İŞ GYO’nun yaptığı Ege Perla’da inşaat çalışmalarının büyük bölümü tamamlanırken kapasite artışı kararı aldı.

yapi.com.tr
O Gökdelenin AVM Alanı 4 Katına Çıkıyor!

Bayraklı Yeni Kent Merkezi’nde İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından inşaat çalışmaları sürdürülen Ege Perla Projesi kapasite artışına gidiyor.

Ege'de Son Söz'den Onur Deniz'in haberine göre, inşaatın büyük bölümünün tamamlandığı proje toplamda 18 bin 392 metrekare arazi üzerinde gerçekleştiriliyor.

Proje sahibi İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, içerisinde 133 adet konut, 112 adet dükkan-ofis, 128 adet dükkanı olan AVM, 1 adet sosyal tesis ile toplamda 139 bin metrekareden oluşan kapalı inşaat alanını arttırma kararı oldu.

Avm alanı arttırıldı

Projenin revize edilmesiyle konut bloğu olan A Blokta 133 adet konut sayısı aynı kalırken, Ofis (işyeri) bloğu olan B Blokta 112 adet dükkan-ofis adeti, proje değişikliği ile 110 adet dükkan-ofis oldu. 128 adet dükkan kapasiteli 22 bin 367 metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip Alışveriş Merkezi, 80 bin 463 metrekareye çıkarıldı.

Revize edilmiş yeni planlarda toplam kapalı inşaat alanı 147 bin 391 metrekareye çıkarıldı. Kapasite artışı için yaklaşık 11 milyon TL harcanması planlanıyor.

İş GYO'dan açıklama

İş GYO'nun konu ile ilgili açıklama yaparak, projenin emsal alanı ya da imar alanı ile ilgili bir değişiklik olmadığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi: "AVM bölümünde kapasite artışı olarak belirtilen, söz konusu kapalı inşaat alanındaki değişiklik Alışveriş merkezi, kapalı otoparklar, tesisat alanları, sığınak ve ortak alanlardaki toplam inşaat alanını göstermektedir. Projemizin genel emsal alanı ya da imar durumunda bir değişiklik söz konusu olmayıp, AVM bölümünde kiralanabilir alanda bir artış söz konusu değildir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-gokdelenin-avm-alani-4-katina-cikiyor_151809.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!