Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AVM'lerin Sayısı 10 Yılda 379'a Çıktı!

Deloitte'un hazırladığı Perakende Sektörü 2016 Değerlendirmesi ve 2017 Öngörülerime göre, son 10 yılda AVM sayısı 3 katına çıkarak 379'a ulaştı. İnşaatı süren 74 AVM'nin 2019'da tamamlanması bekleniyor.

yapi.com.tr
AVM'lerin Sayısı 10 Yılda 379'a Çıktı!

Deloitte'un hazırladığı Perakende Sektörü 2016 Değerlendirmesi ve 2017 Öngörülerime göre, son 10 yılda AVM sayısı 3 katına çıkarak 379'a ulaştı. İnşaatı süren 74 AVM'nin 2019'da tamamlanması bekleniyor.  Vatan'da yer alan habere göre, 2016'nın 3. çeyreğinde AVM birincil kira rakamı metrekare başına aylık 90 eurodan, 81 euro'ya düştü. Son dönemde kurda yaşanan ciddi dalgalanma karşısında sektör birlik duruşu göstererek kiraların TL bazına çekilmesi ve indirim yapılması gibi anlaşmalara vardı. 118 AVM, kiralarını TL'ye döndürdü.

'Sağlıklı zayıflama' stratejisi

Raporda, şöyle denildi: "2017'nin maliyet ve nakit yönetimi açısından sıkıntılı bir dönem olmaya devam edeceğinden hareketle, perakendecilerin çevik pozisyon alabilmenin ve sağlıklı kalabilmenin önemini daha çok hissedecekleri öngörülüyor. Sağlıklı zayıflama stratejisi kapsamında bugüne kadar mağaza açarken çok da ince eleyip sık dokumayan sektörün, artık mağaza açma kadar, gerektiğinde mağaza kapamayı da öğrenmesinin gerekliliği öne çıkıyor."

ETİKETLER: AVM AVM haritası
http://www.yapi.com.tr/haberler/avmlerin-sayisi-10-yilda-379a-cikti_153556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!