Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

O Parkın Adı 'Kıymet Teyze Parkı' Olacak

Edirne'de, 75 yaşındaki Kıymet Peker'in kepçenin önüne sandalyesini koyarak direndiği park hakkında İdare Mahkemesi 'koruma kararı' aldı.

yapi.com.tr
O Parkın Adı 'Kıymet Teyze Parkı' Olacak

DHA'nın haberine göre, Edirne 1. Murat Mahallesi'ndeki çocuk parkının imara açılmasına karşı 75 yaşındaki Kıymet Peker, dün sandalyesini yıkımı yapacak kepçenin önüne koyarak direnişe başlamıştı.

Parkın imara açılmasının iptali için açılan davada Edirne İdare Mahkemesi, projenin yürütmesini durdurdu. SoL'da yer alan habere göre, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkın adının "Kıymet Teyze Parkı" olarak değiştirileceğini söyledi.

Parkı korumayı hep birlikte başardıklarını belirten Kıymet Peker; "Aydınlığın, temiz havanın ve yeşilliğin değerini bilmek gerekiyor. Buraya apartman yapacaklar, aydınlığımızı kapatacaklar. Çocuklar, gençler çiçeklerle elimi öpmeye geldiler. Bunu hep birlikte başardık" dedi.

Ağabeyi yoğun bakımda olduğu için Bursa'ya gideceğini belirten Kıymet Teyze, döndüğünde parkın oyuncaklarının yerine konmasını ve çocukların yeniden parkta oynamasını istediğini belirtti.

'Kıymet Teyze Parkı olacak'

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; "Hem yeşil alan olacak hem de çocukların oynaması için gerekli malzemeleri getireceğiz. Bu parkın adını da direnişle sembolleşen Kıymet teyzemizin adını vereceğiz ama soyadıyla değil, çünkü o bütün Türkiye'de, 'Kıymet teyze' olarak kabul gördü. Parkın ismi de 'Kıymet Teyze Parkı' olacak'' açıklamasından bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-parkin-adi-kiymet-teyze-parki-olacak_118938.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!