Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ODE Yalıtım’ın İnovatif Ürünlerine Ödül

ODE Yalıtım’ın yenilikçi ürünlerinin başarısı bir kez daha ödülle taçlandı. Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde “B-s1-d0 R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü”, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü; “Epikon Eternal SBS Katkılı Polimer Bitümlü Su Yalıtım Örtüsü” ise Yılın Su Yalıtımı Ürünü ödülüne layık görüldü.

yapi.com.tr
ODE Yalıtım’ın İnovatif Ürünlerine Ödül

Türkiye’de ve ihracat yaptığı altı kıtadaki 75’in üzerinde ülkede yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan ODE Yalıtım, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nden iki ödülle döndü. Yalıtım Dergisi tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen törende “B-s1-d0 R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü”, Yılın Isı Yalıtımı Ürünü; “Epikon Eternal SBS Katkılı Polimer Bitümlü Su Yalıtım Örtüsü” ise Yılın Su Yalıtımı Ürünü ödülünün sahibi oldu.

İnovasyon merkezimiz ile çalışmalarımızı ileriye taşıdık”
ODE Yalıtım’ın küresel marka yolculuğundaki en önemli gücünün Ar-Ge ve inovasyon olduğunu söyleyen ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Bu bakış açısıyla Ar-Ge ve inovasyon alanındaki yatırımlarımızı her geçen dönem artırıyoruz. Aslında uzun yıllardır çok güçlü bir Ar-Ge birimimiz vardı. Bu birimimiz hem tek başına hem de TÜBİTAK iş birliği ile Türkiye’de ilk olan projelere imza attı. Geçen yıl ise bu konudaki çalışmalarımızı daha da ileriye taşımak adına Greentech Ar-Ge isimli inovasyon merkezimizi hayata geçirdik. Geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerin, sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ndeki başarısı, doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesi” dedi.

“Konvansiyonel olmayan ham maddeler üzerinde çalışıyoruz”
Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi veren Turan şöyle devam etti; “Greentech ile yalıtım sektörünün yanı sıra farklı sektörlere hitap edecek yenilikçi ürünler geliştirmeyi de planlıyoruz. Bunun için mevcut ham maddeler ile ürün geliştirirken, konvansiyonel olmayan ham maddeler de kullanarak inovatif ürünler geliştirmek üzere projeler yapacağız. Bu süreçte TÜBİTAK ve KOSGEB projelerinin yanı sıra Avrupa Birliği projelerine yönelik çalışmalar da yaparak uluslararası arenadaki etkinliğimizi daha da artıracağız.”

Türkiye’de ilk, dünyada ikinci
ODE Yalıtım’a Yılın Isı Yalıtımı Ürünü ödülünü kazandıran “B-s1-d0 R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü”; geç tutuşma, tutuştuğunda alevin ilerlemesini yavaşlatma ve minimum duman salımı ile olası bir yangın esnasında büyük avantaj sağlıyor. ODE Yalıtım’ın diğer R-Flex markalı elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri gibi havalandırma, iklimlendirme, ısıtma-soğutma kanalları ve tesisat borularını kapsayan çok geniş bir kullanım alanına sahip olan ürün, karbondioksit emisyonlarının en aza indirilmesine ve enerji tasarrufuna da katkı sunuyor. Bununla birlikte mantar, küf oluşumunu önleyici ve antimikrobiyal özellikleri bulunuyor. ODE Yalıtım bu ürünü üreten Türkiye’de ilk, dünyada da ikinci firma olarak da önemli bir başarıya imza attı.

Eksi 30 derecedeki hava koşullarına dayanıklı
Yılın Su Yalıtımı Ürünü ödülüne layık görülen “Epikon Eternal SBS Katkılı Polimer Bitümlü Su Yalıtım Örtüsü” ise yüksek gramajlı keçesi ve 1000/800 N/50 mm çekme mukavemeti özellikleriyle her türlü iklimde ve zorlu koşullarda hızlı ve uzun ömürlü su yalıtımı sağlıyor. Üzeri açık gri renk arduaz taşlı, dolgu malzemesi içermeyen, 5 mm kalınlığındaki ürünün, eksi 30°C soğukta bükülme değeri bulunuyor. Yoğun ve katkısız elastomerik (SBS) formülüyle su yalıtımı yapılacak teras yüzeyine mükemmel yapışma sağlayan Epikon Eternal, tek kat uygulama ile de zaman ve işçilikten tasarruf ettiriyor.

Geçen yıl da iki ödül kazanılmıştı
ODE Yalıtım, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde bu yıl olduğu gibi geçen yıl da aynı kategorilerde birer ödül kazanmıştı. ODE R-Flex 40 “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” olurken, Epikon Aflame ise “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülüne layık görülmüştü.

 

*

ODE Yalıtım Hakkında

1985 yılında taahhüt faaliyetleriyle ticaret hayatına başlayan ODE, 1988 yılında Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birine yönelerek yalıtım sektöründe ilerleme kararı aldı. 1990 yılında ithalatçı, 1996 yılında ise üretici kimliğine kavuşan ODE; Yapı ve Teknik Yalıtım olmak üzere 2 ana kategoride üretim yapmaktadır. ODE bugün 6 modern üretim tesisinde, 4 binden fazla ürün çeşidi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım’ın ürünleri, 6 kıtada, 75’in üzerinde ülkede tercih edilmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ode-yalitimin-inovatif-urunlerine-odul_190197.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!