Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Operet Sahnesi Kapanmasın!

CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tarihi Operet Sahnesi’ni sanatsal etkinliklere kapatmasına ve yalnızca bakanlığın etkinliklerine açık kalacak olmasına tepki gösterdi.

yapi.com.tr
Operet Sahnesi Kapanmasın!

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, Annesi Özden İnönü ile babası Metin Toker’in de Operet Sahnesi’nde evlendiklerini anımsatan Bilgehan, “Ankara’da doğmuş büyümüş, evlenmiş, çocuklarını burada büyütmüş bir insan olarak hükümete soruyorum. Ankara’dan ne istiyorsunuz?” dedi. Konuyu soru önergesiyle de Meclis’e taşıyan Bilgehan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e şu soruları yöneltti:

“Bakanlığın düzenleyeceği törenler de tarihi mekâna zarar vermeyecek midir? Belediye’nin sahnesinin kullanılma kararının gerekçesi nedir? Gelişmiş ülkelerde tarihi kültür mekânları zaman zaman restorasyondan geçirilerek halka açık tutulmaktadır. Örneğin, Londra’da bulunan Kraliyet Opera Evi 1732’de Paris’te bulunan Châtelet Tiyatrosu, 1862’de yapılmıştır. Her iki bina da bugüne kadar çeşitli tarihlerde restorasyonlardan geçirilmiştir. Bunlar ve birçok benzeri örnekler ortadayken, Türkiye’de tarihi bir sahnenin sanatsal faaliyetlere kapatılıyor olması neyle açıklanmaktadır?”

http://www.yapi.com.tr/haberler/operet-sahnesi-kapanmasin_123417.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!