Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ordu’da Geri Dönüşü Olmayan Zarar

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu kıyı dolgusu projesinin bölge ekosisteminde geri dönüşü olmayan zararlar meydana getireceği, bilirkişi raporuna yansıdı.

yapi.com.tr
Ordu’da Geri Dönüşü Olmayan Zarar

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu kıyı dolgusu projesine karşı açılan dava dosyasına bilirkişi raporu girdi. Bilirkişi, projenin ekolojik özelliklerinin dikkate alınmadığını belirterek bölge ekosisteminde geri dönüşü olmayan zararlar meydana getireceğini vurgulandı.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre; Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin davalar devam ederken kıyılara yönelik projeler çizerek düzenlemeler yaptığına dikkat çeken ORÇEV Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Bunlar yasadışı ve hukuksuz. Davası devam eden bir yerde başka bir proje ya da uygulama yapılamaz. Dernek olarak Ordu halkıyla birlikte yaşanabilir bir şehir için çabamız sürecek.” dedi.

 

 

Bilirkişi heyeti raporunda “Yapılan yerinde incelemeler değerlendirmeler ışığında; söz konusu dolgu alanının kıyının doğal yapısını bozacağı tespit edilmiştir. Sahil alanının doğal yapısının bozulması doğal olarak çeşitli canlıların yaşam alanları üzerinde olumsuz etki yapacaktır.” denildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orduda-geri-donusu-olmayan-zarar_180123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!