Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ormana İki Hançer Daha

İstanbul Şile’de 12 yıldır doğayı tahrip eden kalker ocağının yanına asfalt plent tesisi ve beton santrali kurulmak isteniyor.

yapi.com.tr
Ormana İki Hançer Daha

İstanbul’un Şile ilçesi Üvezli köyünde kalker ocağı bulunan alana şimdi de asfalt plent tesisi ile beton santrali kurulmak isteniyor.

BirGün’den Gökay Başcan’ın haberine göre; Şile’de ormanlık alana kurulan ve binlerce ağacı katleden kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için 2008 yılında çevresel etki değerlendirme (ÇED) gerekli değildir kararı verildi.

70 hektar ruhsatlı ve 31 hektarlık alanda işlem izni olan şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na asfalt plent tesisi ve beton santrali kurmak için başvuruda bulundu. Proje tanıtım dosyasına göre yılda 1 milyon 680 bin ton kapasiteli 2 adet asfalt plent tesisi ve yine yılda 960 bin ton metreküp kapasiteli 2 adet beton santrali kurulması planlanıyor.

Yerleşim yerlerine yakın
Yaklaşık 12 yıldır madencilik faaliyeti yapılan bölgede yeni tesislerle birlikte yeni bir ekolojik tahribata yol açılacak. Orman sınırları içerisinde yer alan bölgeye en yakın yerleşim yeri sadece 895 metre uzaklıkta.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormana-iki-hancer-daha_182579.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!