Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

OSB'ler ''Enerji Zirvesi''ne Hazırlanıyor

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) bu yıl 5'ncisi Şanlıurfa'da gerçekleştirmeyi planladığı Enerji Zirvesi'nin hazırlıkları kapsamında, zirvede dile getirilecek konularla ilgili, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinin (ASOB) ev sahipliğinde 20 OSB müdürü ve teknik elemanının katılımıyla rapor hazırlandı.

yapi.com.tr / AA
OSB'ler ''Enerji Zirvesi''ne Hazırlanıyor

Foto: Seçkin Yalçın (AA)

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) bu yıl 5'ncisi Şanlıurfa'da gerçekleştirmeyi planladığı Enerji Zirvesi'nin hazırlıkları kapsamında, zirvede dile getirilecek konularla ilgili, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinin (ASOB) ev sahipliğinde 20 OSB müdürü ve teknik elemanının katılımıyla rapor hazırlandı.

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve AOSB Başkanı Bekir Sütçü, 2 gün süren toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, toplantıda, Enerji Zirvesi'nde gündeme getirilecek konularla ilgili rapor hazırlandığını bildirdi.

Sütçü, bu ayın sonunda OSBÜK tarafından belirlenecek tarihte Şanlıurfa'da yapılması planlanan zirvenin önemine dikkati çekerek, organize sanayi bölgelerinin kendi aralarında yardımlaşmaları ve ortak sorunlarını çözüme kavuşturmalarını sağlamak üzere oluşturulan OSBÜK'ün her yıl ''Çevre'' ve ''Enerji Zirvesi'' düzenlediğini, bunun 5'incisinin hazırlıklarına Adana'da ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Sütçü, OSBÜK'ün bünyesinde oluşturulan komisyonlardan birisi oluşturan enerji komisyonunun, OSB'lerin enerji sorununun çözümünde ortak hareket edilmesinde ve bölgeler arasında koordinasyonun sağlanmasında aktif rol aldığını kaydetti.

Türkiye'de 264 organize sanayi bölgesi bulunduğunu anımsatan Sütçü, bu bölgelerin varsa eksiklerinin ya da sorunlarının giderilmesi, sanayicilere daha iyi hizmetin verilmesi açısından düzenlenen zirvelerin büyük katkısının olduğunu ifade etti.

Sütçü, hazırlıkları sürdürülen Enerji Zirvesi'nde de enerjiyle ilgili tüm konuların A'dan Z'ye tüm yönleriyle değerlendirileceğini, zirveye her yıl olduğu gibi bu yıl da Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanının yanı sıra üst düzey bürokratların katılımının beklendiğini vurgulayarak, ''Bu zirvelerde, sanayiciler, enerji politikalarını birinci ağızdan dinleme fırsatı buluyorlar'' diye konuştu.

Zirvede gündeme getirilen konularla ilgili komisyonlar kurulduğunu vurgulayan Sütçü, şöyle devam etti:

''Zirvede alınan kararlar da çıkarılacak yönetmenliklere yol gösterici oluyor. Zirvede bir yanda enerji kullananlar, bir tarafta da enerji üretimi dağıtımı yapanlar bulunuyor. Sayın bakanımız tarafından da gelecek yıllardaki enerji politikaları hakkında ve özelleştirmeler hakkında bilgi sunumu yapılıyor. Son derece olumlu sonuçlar veren bu zirvenin bu yıl da amacına ulaşacağına inanıyoruz.''

OSBÜK bünyesindeki Organize Sanayi Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı ve Eskişehir OSB Müdürü Ali İhsan Karamanlı ise enerji zirvesinin hazırlığını 25 bölgeden 41 kişilik ekiple sürdürdüklerini belirterek, ''Bu zirve organize sanayi bölgelerimiz açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle hazırlıklarımızı son derece titiz sürdürüyoruz'' dedi.

Adana'nın ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri iki gün süreli toplantının son derece verimli geçtiğini, bu toplantıda, Enerji Zirvesi'nde gündeme getirilecek konuların rapor halinde hazırlandığını vurgulayan Karamanlı, bu raporun da OSBÜK'e sunulacağını kaydetti.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/osbler-enerji-zirvesine-hazirlaniyor_89270.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!