Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Peyzaj Mimarlarından Salda’daki Tahribata Suç Duyurusu

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Salda Gölü’nde yapılan tahribat nedeniyle ilgili kurum ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

yapi.com.tr
Peyzaj Mimarlarından Salda’daki Tahribata Suç Duyurusu

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Salda Gölü’nde hafriyat çalışmalarıyla yapılan tahribat nedeniyle ilgili kurum ve kişilere “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 65.maddesine muhalefet” suçundan suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, 13. Dönem Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Salda Gölü’nde 12-14 Nisan 2020 tarihlerinde yapılan hafriyat çalışmaları ile ilgili tüm halkımız, odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları tepki göstermiş ve sosyal medyada gündemde tutulmuştu. Yapılan tüm itiraz ve gösterilen tepkiler sonucunda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklama yapmak zorunda kalmış, tüm faturayı ‘haberimiz yoktu’ diyerek müşavir firma ve sorumlu personellere keserek haklarında soruşturma başlatılmış, sorumlu olan personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştı. Hatta alana kamera sistemi kurularak sürekli kontrol altında tutulacağı belirtilmişti.

 

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak yapılan yanlış uygulamanın ‘pardon’ denilerek içinden çıkılacak bir kıyım olmadığını dile getirmek istiyoruz. Konu ile ilgili 14.04.2020 tarihinde ‘2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 65.maddesine muhalefet’ suçundan ilgili kurum ve kişilere suç duyurusunda bulunmuş olduğumuzu bildirmekteyiz.

Dünyada eşine rastlanmayan özelliklerde olan Salda Gölü ile ilgili atılacak tüm adımları titizlikle incelediğimizi ve sürecin takipçisi olacağımızı siz sayın üyelerimiz ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/peyzaj-mimarlarindan-saldadaki-tahribata-suc-duyurusu_179618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!