Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Profilo Ev Hanımlarına Enerjiden Tasarruf Ettirecek

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek, doğal kaynakların doğru kullanımına katkıda bulunmak üzere başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Enerjisini Topluyor' kampanyasının pilot çalışmasını tamamladığını ve projeyi resmen başlattığını 6 Nisan’da gerçekleştirdiği toplantısıyla

yapi.com.tr
Profilo Ev Hanımlarına Enerjiden Tasarruf Ettirecek

A href="http://www. profilo.com.tr" target=_blank>Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek, doğal kaynakların doğru kullanımına katkıda bulunmak üzere başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Enerjisini Topluyor' kampanyasının pilot çalışmasını tamamladığını ve projeyi resmen başlattığını 6 Nisan’da gerçekleştirdiği toplantısıyla duyurdu.

Türkiye enerjisini nasıl toplayacak

Türkiye’nin en köklü yerel beyaz eşya markaları arasında yer alan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri hanımlara beyaz eşya üreten ve sunan bir firma olmanın yanısıra bu aletleri nasıl kullanması gerektiğini anlatma sorumluluğundan yola çıkarak öncelikle bu alanda uzman kurum ve kuruluşlarla ilk temaslarını başlattı. Bu kapsamda Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerinden 'Evde Enerji Tasarrufu' eğitimi alan bir eğitmen kadrosuyla yola çıkarak Türkiye’yi karış karış gezmeyi hedefledi. Uzun soluklu olarak planlanan projenin ilk etabında  projenin ileriki zamanlarda daha sağlıklı ve ayakları yere basar şekilde ilerleyebilmesi için bir pilot ziyaret programı başlatıldı. Bu ziyaretlerde projenin ana müfredatını belirlemek üzere hazırlanmış 'Enerji Tasarrufu Kitapçığı' içindeki bilgiler eğitmenler tarafından ev hanımlarına aktarıldı. Eğitimlerin sıkıcı olmaması ve daha akılda kalıcı olması için ziyaretlerin eğitimden çok sıcak sohbet ortamında soru-cevap şeklinde geçmesine önem verildi. Hanımlar bu ziyaretlerin sonunda evlerinde bulunan elektrikli aletleri nasıl tasarruflu kullanabileceklerini ve aile bütçelerine nasıl katkı sağlayabileceklerini öğrendiler. 

Semir Kuseyri'Türkiye Enerjisini Topluyor' projesini duyurmak için düzenlenen basın toplantısında proje hakkında bilgi veren Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Satış Direktörü Semir Kuseyri, “Türkiye’nin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 75’i dışarıdan ithal ediliyor ve ülkemizde harcanan enerjinin neredeyse yüzde 25’i konutlarımızda tüketiliyor. Doğal kaynakların bilinçsizce ve büyük bir hızla tüketilmesi ise sadece ekonomiye değil, çevreye de zarar veriyor. Her fırsatta enerji tasarrufuna destek olarak kurumsal sorumluluklarını yerine getirmeyi hedefleyen Profilo, bu amaçla başlattığı proje çerçevesinde ilk yıl 5000’e yakın hanıma ulaşmayı ve bireysel alışkanlıkları değiştirerek evde enerji kullanımında sağlanan tasarrufu artırmayı amaçlıyor. Bizim bu proje kapsamında anlattıklarımızı uygulayanlar faturalarında yaklaşık aylık 13TL’lik bir düşüşü görebilecekler” dedi.

Profilo Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu da, “Türkiye Enerjisini Topluyor, Profilo için çok önemli bir proje. Çok uzun süredir projenin tasarlanması konusunda çalışıyoruz. Tamamladığımız bu dev pilot çalışma da aslında bunun en önemli göstergesi. Tüm riskleri görmeden projemizin tanıtımını yapmak istemedik. Çünkü burada çok farklı bir yöntem izliyoruz. Hanımlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz, onların yaşam alanlarına giriyoruz. Bu hem çok zor ama doğru yöntemi ve içeriği belirlediğinizde ise uygulanabilir bir çalışma.  bu pilot çalışmada gördük ki Türk kadını evinin bütçesine katkı sağlayacak ve güvenebileceği projelere her zaman kapılarını açıyor. Bu pilot çalışmada açılan 150’ye yakın kapıdan içeri girdik. 1000’i aşkın hanımımızdan önümüzdeki dönem için çok faydalı bilgiler aldık. Hem ne kadar ilgilendiklerini gördük hem de aldığımız sorularla projemizi ne kadar geliştirebileceğimizi ve enerjimizi daha çok nereye harcayacağımızı tespit ettik” dedi.

Ziyaretler kapsamında tüm hanımlara ücretsiz 'Enerji Tasarrufu Kitapçığı', eğitimi baştan sona dinleyenlere 'Enerji Tasarrufu Sertifikası' ve ziyaret edilen evin sahibine ziyaret boyunca ikram edilecek yiyecek ile hediye olarak da tost makinesi takdim ediliyor. Uzun soluklu bir proje olarak tasarlanan 'Türkiye Enerjisini Topluyor' projesi, bu yıl 500 haneye ve 5000 kadına ulaşmayı hedefliyor.

'Tık'tan tasarruf eden web sitesi

Ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan 'Türkiye Enerjisini Topluyor' kampanyası çerçevesinde bir de özel web sitesi hazırlandı. Bu özel web sitesinin en önemli özelliği 'tıklanmıyor' olması! 'Türkiye Enerjisini Topluyor' kampanyası çerçevesinde, bilgisayarların farelerindeki pil ömrünü uzatarak enerji tasarrufu sağlamak için özel olarak tasarlanan bu sitede dolaşırken, açmak istediğiniz sayfayı tıklamanıza gerek yok. Fareyi açmak istediğiniz yere getirip hareket ettirmeden bir kaç saniye beklediğinizde sayfa kendiliğinden açılıyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/profilo-ev-hanimlarina-enerjiden-tasarruf-ettirecek_78356.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!