Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Profilo’nun Enerji Tasarrufu Projesi Sanal Alemde

Profilo’nun 'Türkiye Enerjisini Topluyor' adlı enerji tasarrufu konusundaki bilinçlendirme projesi internette de tüketiciyle buluşuyor. Hanımlara tasarrufu anlatan web sitesinde yer alan özel bir program, evinizde kullandığınız elektrikli aletlerin yaşına göre ürünün ne kadar enerji harcadığını belirliyor.

yapi.com.tr
Profilo’nun Enerji Tasarrufu Projesi Sanal Alemde

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek, doğal kaynakların doğru kullanımına katkıda bulunmak  üzere başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Enerjisini Topluyor' projesine özel bir web sitesi oluşturdu. Siteye, www.turkiyeenerjisinitopluyor.com adresinden ulaşılıyor.

'Türkiye Enerjisini Topluyor' projesi çerçevesinde hazırlanan özel web sitesinin en büyük özelliği, 'tıklanmıyor' olması. Bilgisayarların farelerindeki pil ömrünü uzatarak enerji tasarrufu sağlamak için özel olarak tasarlanan bu sitede dolaşırken, açılmak istenen sayfayı tıklamaya gerek yok. Fareyi açılmak istenen yere getirip hareket ettirmeden bir kaç saniye beklenildiğinde sayfa kendiliğinden açılıyor.
 
Sitedeki en ilgi çekici bölüm ise, 'Neler Kazanacağınızı Öğrenin'. Bu sayfaya girenler, özel hazırlanmış bir program yardımıyla evlerinde kullandıkları ürünün yaşını yazdıklarında ne kadar enerji harcadıklarını öğrenebiliyorlar. 

Kampanyayla ilgili detaylar 'Neler Yapıyoruz?' bölümünde, kampanyaya katılan ev hanımlarının görüşleri ise 'Sizin görüşleriniz' bölümünde yer alıyor. Sitede ayrıca, kampanyayla ilgili basın bültenleri ve medya yansımaları ile A sınıfı ürünlerin özellikleri ve sağladıkları enerji tasarrufu ayrıntılı biçimde anlatılıyor. 

 

Sitenin diğer  ilginç bölümleri ise tasarrufun püf noktalarının anlatıldığı sayfalar ile dakikada 50-100 damla su akıtan bir musluğun ayda 750-1500 litre suyu ziyan ettiği gibi ilginç bilgilerin yer aldığı 'Bunları Biliyor musunuz?' bölümü. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/profilonun-enerji-tasarrufu-projesi-sanal-alemde_79019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!