Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Roca, 2021 Yılında Bayi Yatırımlarıyla Büyüyecek

2021’yi normale dönüş yılı olarak kabul ettiklerini söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, üretimin yüzde 20’sini iç pazara verirken bu oranı 2021 yılında yüzde 40’a çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

yapi.com.tr
Roca, 2021 Yılında Bayi Yatırımlarıyla Büyüyecek

Asırlık geçmişini yenilikçi yaklaşımına entegre ederek 21.yüzyılın banyolarını yeniden şekillendiren Roca, iç pazarda büyümeye odaklanacak. Toplam 17 ilde 30 bayisi bulunan Roca, bu sayısı 2021 yılında 45’e çıkarmayı hedefliyor

Pandemiye rağmen yüzde 95 kapasiteyle üretim devam etti
Dünyanın pandemiye hazırlıksız yakalandığını ifade eden Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva; “Tüm dünyayı alarma geçiren küresel krizin gölgesinde bir yılı geride bırakıyoruz. Hiç beklenmedik bir anda gelen salgın ile birlikte dünyadaki üretim ve yönetim proseslerinde ciddi bir değişim meydana geldi. Pandemi koşulları tüm süreçleri domine ederek bu yıl için öngörülen tablodan farklı bir sonuç ortaya koydu. Biz pandeminin ilk aylarında üretim kapasitemizde küçük bir revize yapsak da normalleşme adımlarıyla birlikte yüzde 95 kapasiteyle üretimimize devam ettik Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerin yüzde 80’ini Almanya, İspanya ve ABD başta olmak üzere 60 ülkeye ihraç ettik, yüzde 20’sini ise iç pazara sunduk. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederek pandeminin getirdiği koşullara hızlı adapte olduk. Bu da bize başarıyı getirdi ve 2020 yılı yüzde 30 büyüme ile kapattık” dedi.

Dijital dinamikler tüm süreçleri yeniden şekillendirdi
2020 yılının kazananının dijitalleşme yatırımlarını tamamlamış, güçlü alt yapısı ile sürece hızlı entegre olabilen firmalar olduğuna dikkat çeken Lopez Oliva; “Pandemi ile birlikte hayatı eve taşıdık, dijitalleştik, ihtiyaç ve önceliklerimizi değiştirdik. Bu dijitalleşme sürecinde hem müşterilerimizle olan teması korumak hem de sektörün gelişimini desteklemek amacıyla birçok dijital projeye imza attık. Roca’nın profesyonellerle sürekli diyaloğu teşvik eden kültürel girişimi Roca Gallery, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınlarda dünyanın önde gelen mimar ve tasarımcılarını ağırladı. Roca Gallery Connects konuşma serisine Türkiye’nin önemli mimar ve iç mimarlarından birçok isim konuk olarak katıldı. Tüm dünyadan izleyicilerle fikirlerini ve yorumlarını paylaşan mimar ve iç mimarlar pandemi döneminde de etkileşimi kesmeyerek, tasarım ve mimarlık alanlarına katkı sundu” dedi.

Bayileşme yatırımlarıyla sayı 45’e çıkarılacak
Olağanüstü koşullara rağmen 2020 sektörün üzerinde bir büyüme ile kapattıklarını söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva; “Türkiye gerek endüstriyel, gerek jeopolitik konum gerekse nitelikli iş gücü açısından potansiyeli yüksek bir pazar. Dolayısıyla bu potansiyeli açığa çıkaracak büyük yatırım planlarımız mevcut. Büyüme stratejimiz kapsamında portföyümüzde bulunan vitrifiye, armatür, küvet ve duş sistemlerini içeren yenilikçi koleksiyonlarımızı Türkiye genelinde bayilerimiz aracılığı ile müşterilerimize ulaştıracağız. Roca ürünlerimiz için yeni bayiler açmaya başlamıştık, 2021 yılında da devam edeceğiz. Bu seneki hedefimiz bayi sayımızı 30’a çıkarmaktı bu hedefi gerçekleştirdik. Aynı zamanda çeşitli projelerde de çözüm ortağı olmayı sürdüreceğiz” dedi.

2021 toparlanma ve büyüme yılı olacak
2021'i normale dönüş için bir geçiş yılı olarak gördüğünü söyleyen Lopez Oliva; “Elimizdeki verilere göre bahara kadar kısıtlamalara devam edeceğiz ancak yaza doğru normale döneceğimizi umut ediyorum. Türkiye'nin sanayi ve ihracat kapasitesi pandemiden etkilense de diğer ülkelerle karşılaştırıldığında çok daha iyi durumdayız.  Türkiye'nin son on yılda imalat ve sanayi sektörlerinde dev adımlar attığına ve bu adımların 2021'de de iyi performans göstermeye devam edeceğini inanıyoruz. Türk hükümeti bence turizme karşı doğru bir tutum benimsedi. Bu bağlamda sektörün hızlı bir şekilde toparlanacağını ve salgın öncesi dönemlere yakın çok sayıda ziyaretçiyi tekrar göreceğimizi öngörüyorum. Bu durumun 2021'de ülke ekonomisine büyük ölçüde yardımcı olacağı açık. 2021'de sektörler arasındaki bu uçurumun kapanmaya başlayacağına ve pandemiden daha fazla hasar alan sektörlerin yavaş yavaş iyileşmeye başlayacağına inanıyorum. Tüm bu öngörülere göre bunlar iş açısından da büyümeye için zemin hazırlayacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/roca-2021-yilinda-bayi-yatirimlariyla-buyuyecek_183559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!