Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Roca'dan Yeni Satın Alma

Roca, banyo mobilyasının global oyuncusu Royo Group’un hisselerinin yüzde 75’inin yeni sahibi oldu.

yapi.com.tr
Roca'dan Yeni Satın Alma

Banyo mobilyaları segmenti için büyük bir adım atan RocaRoyo Group’un yüzde 62'sini Amerikan fonu HIG'den satın aldı. Royo ailesi ise şirket sermayesinin yüzde 25'ine sahip olmaya devam edecek.

Roca, Royo Group iş birliği ile pazar payını arttıracak
İspanya ve Polonyo’da 3 üretim fabrikası ve 2 inovasyon merkezine sahip olan Royo, 793 kişilik iş gücü ile yılda yaklaşık bir milyon adet banyo mobilyası üretiyor. Royo’nun çoğunluk hissesini satın alan Roca ise bu yatırım sayesinde banyo mobilyalarını da içine alan güçlü bir ekosistem yaratarak pazar payını arttırmayı amaçlıyor.

Banyo alanında farklı ürün kategorileri için özel uzmanlık merkezleri kurma stratejisinin bir parçası olarak Royo Group, Roca adına mobilya segmentinin gelişim merkezi olacak. Bu kapsamda Roca, küresel banyo mobilyası geliştirme merkezini Valensiya’da kuracak.

Türkiye banyo mobilyası pazarının ithal oyuncusu olacak
Modern ve yenilikçi bir marka olan Royo ile yapılan işbirliğinin Roca’ya güç kattığını ve banyo ürünlerini tamamlayan bir marka olmak için önemli bir adım olduğunu söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva; “Banyo mobilyaları kategorisi için yaptığımız yatırım ile birlikte küresel piyasalardaki rekabet gücümüzü bir üst noktaya taşımayı hedefliyoruz. Banyo alanlarını tamamlayan yapı malzemeleri ve mobilyalarını kapsayan entegre bir yapı oluşturduğumuzu düşünüyorum. İmzaladığımız anlaşma bu kategoride bir dünya lideri olma hedefimize ivme kazandıracak. Aynı zamanda Türkiye’deki ithal banyo mobilyası pazarındaki eksikliğin giderilmesinde rol oynayacak” dedi.

150 yıllık geçmişin rehberliğinde daha yenilikçi bir şirket kurulacak
Royo Group CEO'su Raúl Royo
; “Bu anlaşma iki büyük şirket arasındaki ortak girişim yoluyla yapılmış çok önemli bir stratejik ittifaktır. İspanya’nın majör sanayi gruplarından biri olan ve dünya çapındaki başarıyla adından söz ettiren Roca ile yaptığımız bu iş birliği; iki aile arasındaki yaklaşık 150 yıllık bir geçmişi bir araya getirecek. En önemlisi de banyo sektöründe daha da lider ve yenilikçi bir şirket kurmamıza yardımcı olacak" dedi.

 


Roca Group Hakkında

Roca Group, mimari, inşaat ve iç tasarım için seramik zemin ve duvar karolarının yanı sıra banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlanmasına adanmış bir şirkettir. İspanyol aile grubu, Avrupa, Latin Amerika, Hindistan ve Rusya'da pazar lideridir. Ayrıca Çin'de ve Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Afrika'nın geri kalanında güçlü bir varlığa sahiptir. 81 üretim merkezi ve dünya çapında 24.000 profesyonelden oluşan bir işgücüyle 170 ülkede faaliyet gösteriyor. Yıllık cirosu yaklaşık 1,8 Milyon Euro şirket, birçok ülkede pazarın lideridir.

Royo Group International Bathroom Hakkında

1972 yılında kurulan RGIB, Avrupa'nın en büyük banyo mobilyaları üreticisi ve İspanya, Fransa, Polonya ve İtalya gibi ülkelerde liderdir. Firma üretimini 70'den fazla ülkeye ihraç ediyor.

www.roca.com.tr

http://www.yapi.com.tr/haberler/rocadan-yeni-satin-alma_184093.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!