Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ruhsat Süreci Hızlanıyor

Yıkık bir kasabayı andıran Fikirtepe’de 3 yıldır ilerleyemeyen kentsel dönüşüm, planların onaylanmasıyla tekrar başlıyor. Bakan Bayraktar bayramdan sonra hızla ruhsatları vermeye başlayacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
Ruhsat Süreci Hızlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kadıköy’ün kentsel dönüşüm kapsamına alınan Fikirtepe bölgesi için hazırlanan planları onayladı. Buna göre enerji ve su tasarruflu yeşil yapıların inşa edileceği bölgede parsellerin yüzde 25’i park alanı ve donatı alanı olarak bırakılacak. Taşıt yollarında belli ölçülerde genişleme yapılacak ve toplu taşıma akslarına bağlantılar sağlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından emsalle ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak daha önce 4.14’e yükseltilen emsalin 3.75-4.0 aralığına çekileceği tahmin ediliyor. 

"Ruhsat sürecini hızlandıracağız"

Akşam'ın haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Biz planları onayladık. Burada yapmak istediğimiz, ruhsat sürecini hızlandırmaktır. Amacımız; yeşil alanları biraz daha artırmak, yolları genişletmek ve hak sahibi insanlarımızın bir an evvel evlerine kavuşmasını için işi hızlandırmak. Kesinlikle orada sözleşme yapmış müteahhitlerin ve arsa sahiplerinin bir kaybı olmadan düzenleme yapmak istiyoruz” dedi. Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: Bayramdan sonra, kısa süre içerisinde o bölgedeki vatandaşlar, firmalar avam projelerini getirdiği ölçüde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İBB ve Kadıköy Belediyesi olarak üçlü konsorsiyum ile ruhsatları vereceğiz. Vatandaşların bilgi alabileceği ofis açacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruhsat-sureci-hizlaniyor_111388.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!