Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Rus Mimardan Felaketlere Karşı “Siber Ev”

Dünyada koronavirüs kabusu sürerken; ünlü Rus mimar Wieszewski, insanları her türlü felaketten korumak için tasarlanmış ‘siber ev’ ismini verdiği bir sığınak oluşturdu.

yapi.com.tr
Rus Mimardan Felaketlere Karşı “Siber Ev”

Koronavirüs salgını bütün dünyada etkisini sürdürürken; bir Rus mimar, “sakinlerini ölümcül koronavirüsünden koruyabilecek" bir siber ev/sığınak oluşturduğunu iddia ediyor.

Bir dağın kenarındaki gölün kıyısına yerleştirilen siber ev, 1.370 metrekare. Bir garaj ve bir ana ev olmak üzere iki binadan oluşan her bir parça, bulunduğu yerin doğal güzelliğini bozmamak için organik olarak arazi boyunca yerleştirilmiş. Her seviye, peyzajın iç benzersiz manzaralarını sunan bir cam duvar ile kaplı.

Time Türk’te yer alan The Sun kaynaklı habere göre; yapı eğimden aşağıya doğru akarken, iç mekanlar bir dizi teras ve yüzen bir güverte ile açık havaya açılıyor.

Sakinleri herhangi bir tehlikeden korumak için gerçekleştirilen siber ev, ağır çelik ve homojen betondan yapılmış ve kurşun geçirmez cam ile donatılmış.

Siber ev, herhangi bir nükleer felakette de, radyasyondan korunma sistemlerine sahip.

Garip bir şekilde tasarlanmış siber evin içindeki insanları, bütün dünyada 20.000'den fazla insanı öldüren koronavirüsün patlak vermesi gibi bir pandemi riskinden koruduğu söyleniyor.

Siber evin mimarı Alex Wieszewski, "Sadece ev güzel değil, aynı zamanda mümkün olduğunca güvenli, sakinlerini herhangi bir felaketten korumaya hazır” diyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rus-mimardan-felaketlere-karsi-siber-ev_179313.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!