Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanat Tasarımı Fakültesi Direniyor

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Yıldız Yerleşkesi’nde bulunan Sanat Tasarım Fakültesi’nin Davutpaşa’ya taşınmak istenmesi öğretim görevlileri ve öğrencilerin tepkisine neden oldu. Fakültenin Davutpaşa’ya taşınmasıyla 603 öğrenci ve 75 akademisyen mağdur edilecek. Fakültenin Davutpaşa’daki Kimya Metalürji Bölümü’nün eski binasına taşınması

Cumhuriyet Gazetesi
Sanat Tasarımı Fakültesi Direniyor

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Yıldız Yerleşkesi’nde bulunan Sanat Tasarım Fakültesi’nin Davutpaşa’ya taşınmak istenmesi öğretim görevlileri ve öğrencilerin tepkisine neden oldu. Fakültenin Davutpaşa’ya taşınmasıyla 603 öğrenci ve 75 akademisyen mağdur edilecek. Fakültenin Davutpaşa’daki Kimya Metalürji Bölümü’nün eski binasına taşınması planlanıyor.

Söz konusu binanın fakültenin pratik ve teorik dersleri açısından elverişli olmayışı da sorunları arttırıyor. YTÜ Rektörü İsmail Yüksel’in aldığı karar, yenilenen karalık oda ve de çok sayıda atölyeden de öğrencilerin mahrum edilmesi anlamına geliyor. Boşaltılan binanın ne yapılacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmıyor. Söz konusu binanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çalışma ofisi olarak kullanılacağı iddia ediliyor.

Öğrenciler tarafından uygulamadan vazgeçilmesi talebiyle rektörlüğe verilen dilekçelere cevap gelmedi. Konuyu yargıya taşımayı düşünen öğrenciler kendilerine ve fakülte yönetimine sorulmadan karar alındığını vurgulayarak, “Bu yapılan bir nevi fakülteyi kapatmak gibi bir şey. Davutpaşa’da eğitim için gerekli altyapı yok bu da sağlıklı bir eğitimin olmayacağı anlamına geliyor” dediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanat-tasarimi-fakultesi-direniyor_72845.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!